beloeren £■+- H C O x <*D Als het vriest en sneeuwt is het voor vogels niet altijd makkelijk om eten te vinden. We kunnen ze dan een handje helpen door wat voer voor ze klaar te leggen. Wanneer je het voedsel op verschillende manieren verpakt, heb je voor elke vogelsoort iets te bieden. Een zaadbal voor de mezen, een voedertafel voor de grotere vogels en een speciale stam om spechten te lokken. Zorg dat je het voedsel niet te ver van het raam neerzet. Dan kun je vanuit je luie stoel de etende vogels beloeren. Kijk maar eens wat er allemaal op het eten afkomt. Mezenmaaltijd Dit heb je nodig: een halve kokosnoot, een touwtje, gesmolten braad of frituurvet, zaden en etensrestjes. Bind een touwtje aan de uitgeholde halve kokosnoot. Giet er en mengsel in van gesmolten braadvet en allerlei zaden en etensrestjes, zoals koekkruimels, cornflakes, havermout en stukjes kaas. Laat het mengsel stollen in de kokos- nootschaal en hang de mezenmaaltijd daarna omgekeerd aan een boomtak. Als je geen kokosnoot hebt, dan kun je ook een stenen bloempot gebruiken. Voedertafel Dit heb je nodig: een platte plank, gaas. Je kunt de plank ergens vastmaken waar geen poezen kunnen komen. Je kunt de plank op een lange paal timmeren met veel gaas er om heen. Ook kun je de plank in en boom hangen met een dakje er overheen. Op de plank strooi je elke dag brood en zaden voor de vogels. Holle boomstam Dit heb je nodig: een stukje boomstam, een boor, mezenvoedsel en noten. Boor in en stuk boomstam een paar gaten. In de gaten stop je het voedsle dat je ook voor de mezenmaaltijd gebruikt of wat noten. Spechten zijn er dol op! Kleine-vogeltjes-voer Dit heb je nodig: dubbeltjes gaas of een plastic netje, etensrestjes. Speciaal voor de kleine vogeltjes kun je van dubbeltjes gaas of van een plastic netje een korfje maken. Hier stop je etensrestjes in. Hang het aan een tak. Alleen de kleine vo geltjes kunnen dan bij het eten. Anja van der Giessen

de Steltkluut | 2010 | | pagina 23