deze pagina is leeg van wege het layout, omdat het Stekkertje met een rechte pagina begint- is alleen bij de opmaak niet in het boekj Geef je mail adres door! Niet geheel overtuigd veranderde ik de waarneming in waslakzwam. Het zou leuker zijn als tonderzwam dat wel, alleen leek hij niet echt op andere waslakzwammen. Qua vindplaats voldoet hij prima. Op stammen en stronken van oude loofbomen (beuk, eik) in parken en landgoederen op klei. Hij zit op een stam, die wellicht al oud is. De soort zou ik niet durven zeggen. Nou zou ik ons onderkomen geen landgoed willen noemen, maar de tuin is al redelijk oud. En we wonen midden in de klei. Parasitair. Hmm op een oude dode stam. Valt weinig uit te halen denk ik dan. Zodoende gaat deze zwam nu door het leven als waslakzwam. Wie bevestigt dit, of wie durft er meer over te zeggen?? Bas de Maat Al jaren huist er in onze tuin een zwam op een boomstronk. Dat is dan ook de reden dat het stronkje er nog altijd staat. Ik wist dat die er zat maar nooit eerder was ik op zoek gegaan naar een naam. Tot hij mij opviel doordat er een soort glans overlag. Dan toch maar eens een foto gemaakt en in de boeken gedoken. Nog een beetje gekeken en geroken. Wat mij verder opviel was dat het oppervlak bikkelhard was. Nu kon de speurtocht beginnen. En na lang puzzelen kwam ik uit op een tonderzwam. Toch nog een beetje twijfelend dacht ik bevestiging te kunnen zoeken op waarneming.nl. Toen bleken er ineens verschillende soorten ton derzwam te bestaan. Vooralsnog hield ik het op echte tonderzwam. De dagen verstreken en toen verscheen er een opmerking. Ik moest eens kijken naar waslakzwam (Ganoderma pfeifferi). Tegenwoordig sturen we vaak nog een mail- tje als er een activiteit voor de Stekkertjes of Tussengaaien aankomt. Soms komt er ook wel eens een activiteit tussendoor, die niet in de agenda staat. Ook dat melden we dan het liefst per mail. We hebben echter lang niet van iedereen een mailadres. Wil je ook graagjjide hoogte zijn van alle activiteiten? Stuifidan een mail naar Anja van der Giessen: ikegiessen@tele2.nl Pt

de Steltkluut | 2011 | | pagina 10