e sites om eens te kijken Met een zaklamp zoeken naar de vos O: o: O GC 'D O O meer weten over vogels? Kijk dan eens ww.vogelbescherming.nl en www.droonessa.nl Op droonessa.nl zijn er links naar webcams bij een uil, ooievaar, zwaluw en een nestkast. Wil je liever dichter in de buurt eens snuffelen, kijk dan op: www.natuurkanaal.nl Hier kun je via een camera in de nestkast van de slechtvalken kijken die op de watertoren staat! t-k. WE* ,v .W: 'Vos slacht kippen af in Zuiddorpe'stond er laatst in de krant. En vorig jaar had een vos huisgehouden in een ren met ganzen, eenden en kippen in Vogelwaarde. Voor de pluimveehouders die dit overkomt, is dit natuurlijk heel erg. Maar veel mensen vinden dat het er af en toe bij hoort. Een vos is nu eenmaal een roofdier en dan vallen er soms slachtoffers in de natuur. Jagers vermoeden dat er de laatste jaren steeds meer vossen zijn en minder weidevogels doordat vossen ze opeten. En dat zou weer jammer zijn. Om te 'onderzoeken' hoeveel vossen er zijn, gaan de jagers die lid zijn een van de zeven Wildbeheereenheden in Zeeuws-Vlaanderen, tussen november en maart elke maand één avond op pad om alle vossen te tellen die ze tegenkomen. Ze doen dat door een vaste route te rijden en tegelijkertijd met een enorme zaklamp uit het autoraampje te schijnen. Komt er een vos in de lichtbundel, dan zien ze dat meteen. Zijn (of haar) licht gele ogen vlammen op. Het zijn net twee reflectorlampjes. In december mocht ik een keer mee. In zo'n donkere auto langs akkers en door bos rijden is best spannend. Het raampje staat open en dus is het ijskoud. Maar als ik een vos zie, maakt mijn hart een sprongetje: wat een mooi beest! Ik blijf het moeilijk vinden: vossen horen net zo goed bij de natuur als elk ander dier, maar ik wil ook grutto's en fazanten blijven zien. Wat vinden jullie? Is het dan toch beter om op vossen te jagen? Pascalle Cappetti Zullen we een sterrenrestaurant beginnen voor de vogels? Jaaaa! We maken allemaal lekkere hapjes! Een soort tapas! De specht wil graag op hout tikken en houdt van noten. A Even proeven. ja, het is goed zo! Voor de mus en de vink lekkere zaadjes aan een dennenappel. Maar de vogels mogen geen choco. die is voor ons! Ziet het er ook mooi uit? Ja, prachtig! Smakelijk eten! QO ÊT*

de Steltkluut | 2011 | | pagina 13