A Knijters Rectificatie Verslag Voorjaarsvergadering d.d. 16-04-2012, De Halle te Axel Elisabeth Hoek houdt een traditie in stand. De mensen die in de schijnwerper komen te staan in dit blad, wonen bijzonder. In dit ge val in een mooi huis met veel kunst aan de muur midden in Terneuzen in een oase van rust met een vijgenboom die vrucht draagt. Elisabeth (1965), de ontwerpster van het blad De Steltkluut, komt uit Oostenrijk. Op gegroeid op het platte land tussen de bos sen, heuvels en meertjes, leerde haar man Berend in Wenen kennen, waar hij een extra jaar studeerde aan de hogeschool voor toe gepaste kunst aansluitend op zijn studie In dustrial Design. Hij werkt nu bij Styron in Ter- neuzen aan de ontwikkeling en constructie van kunststof voorwerpen ter ondersteuning van de verkoop van hun kunststoffen aan (potentiële) klanten. Verder wonen er nog twee prachtige meisjes Laura (15) en Marie (12) en twee Griekse landschildpadden Ghi en Lona die op dit moment hun winterslaap houden. Elisabeth kwam in 1987 voor het eerst naar Nederland, vertrokken 2jaarlatersamen naar Zwitserland en kwamen na 6 jaar weer in Ter- neuzen wonen. Ze is haar grafische loopbaan als lithograaf begonnen en heeft in verschil lende bedrijven in Oostenrijk, Nederland, Duitsland en Zwitserland gewerkt en zich door de jaren heen met het digitale tijdperk mee ontwikkeld. Terug in Nederland volgde ze een opleiding als grafisch ontwerpster in Gent. Sindsdien werkte ze bij verschillende bedrijven en vooral als zelfstandige. "Op dit moment heet mijn bedrijfje nog '2D-Digital Design'maar ben op dit moment bezig met een andere naam en logo omdat ik mij sinds enige jaren niet alleen met DTP bezig hou, maar ook met andere werkzaamheden zoals het geven van tekenlessen, maken van illus traties, schilderijen en kunstprojecten." Vier keer per jaar zorgt Elisabeth ervoor dat De Steltkluut opgemaakt wordt. "Ik ben eer lijk gezegd vergeten hoe ik De Steltkluut heb leren kennen. Ikdenkvia een natuurwerkdag en werd later gevraagd of ik interesse en zin had mee te helpen het blad te maken. Dit jaar ben ik ook begonnen zelf stukjes voor 'Het Stekkertje' te schrijven wat ik heel erg leuk vind. Ik werk vooral met grafische pro gramma's. Het blad zelf word met InDesign opgemaakt." "Mijn hobby's? Ik schilder en teken graag". In haar keuken hangt een tweeluik met aard appels en frietjes en in de woonkamer één grote met zwarte kaplaarzen. "Het zijn voor mij niet zomaar stillevens, ik probeer mijn doeken wel een bepaalde boodschap mee te geven. Wat hier in huis hangt komt vooral van vrienden, familie en mensen die we per soonlijk kennen. Berend schildert trouwens ook, maar sinds de kinderen er zijn, komt het er helaas niet meer van. Ik begin mijn dag 's morgen met een uurtje yoga. Sinds een jaar huur ik een moestuintje in Driewegen, wat mijn andere hobby koken zeer ten goede komt. Ook dit is een stukje natuur, waar ik ontzettend van kan genieten. Ik probeer een of twee keer per week te tennissen en een leuk of interessant boek op zijn tijd vind ik heerlijk". Ik vraag haar welke ideeën ze heeft voor het blad."Ik ben best tevreden hoe het er nu uit ziet en we hebben al veel positieve reacties gekregen. Ik zou er niet teveel aan verande ren als het goed bevalt. Ik denk wel dat het belangrijk is dat er zoveel mogelijk verschil lende mensen artikelen schrijven, ledereen schrijft anders en heeft andere interesses. Dat houdt het blad gevarieerd. Ook de"stek- kertjes" kunnen wat insturen. Aan de nieu we website van De Steltkluut wil ik graag meewerken. Ik ben (nog) niet echt een site bouwer, maar kan dit misschien wel met de vormgeving ondersteunen. Voor mezelf wil ik ook een website maken. Je moet tegen woordig immers op het internet gevonden kunnen worden..." Buiten in de tuin ("voor de foto") blijkt het geheim van de stilte en rust:"Het huis van de buurman houdt het onze uit de wind". Helaas is in het lentenummer van de Steltkluut een fout gemaakt bij het stuk over de boeren landvogels in de Kieldrechtpolders van Huub Bun. In de 1 e tabel zijn bij de Kievit onjuiste aantallen territoria weergegeven. Bij 2011 stond als aantal -. De volgende getallen zijn de juiste: In 2006 39 territoria en in 2011 22 territoria. Aanwezig: acht leden en de bestuursleden Adri Paauwe (voorzitter), Cees Rijk, Robert Jan Goossens, Lucien Calle, Wim Wisse en Rob Kregting Verslag vorige bijeenkomst Geen opmerkingen. Jaarrekening 2011 De kascommissie Dorsselaer/Neve heeft de jaarrekening goedbevonden. Er zijn enkele vragen: reserve milieuwerkgroep? Hoort eigenlijk bij de planologiewerkgroep. gezien de reserves zijn we een rijke vereniging? Er komen nog declaraties vanuit de vogel werkgroep vanwege de stadsvogeltellingen. De vogelkijkhutten zijn niet te verzekeren. Verder zijn goede suggesties voor bestedin gen in de streek altijd welkom. is er wel eens een evaluatie van de beste dingen? Bijvoorbeeld de vogelkijkhut bij Groot Eiland. Wordt die wel eens gebruikt? De plek is gekozen in overleg met Staatsbos beheer. Er komt nog een bord aan de weg. h Waarom staat er zo weinig geld op ASN en zo veel op ING? Hier komen we op terug. De vergadering keurt de jaarrekening goed. In de kascontrolecommissie wordt Toon van Dorsselaer onder dankzegging vervangen door Fien Bussens. Rondvraag Edward: Kunnen we een blijk van waardering geven aan Kees vd Velde, die de administratie bijhoudt? Is goede suggestie, wordt naar gekeken. Anja/Hanneke: De natuurspeeltuin is altijd open op woensdag en zaterdag. Er is nu een nieuw intiatief van de Stekkertjes en Natuur&Zo. Bij de organisatie van een activi teit komt er een vergoeding van €50. Adri: prima idee. Gewoon uitproberen, over een maand of drie evalueren. Anja: Voorstel om van de Stekkertjes en Gaaien één jeugdgroep te maken, met ge zamenlijke excursies. Is akkoord. Na de Pauze Na de pauze houdt Robert Duyndam een inleiding over een historisch onderzoek naar de vondst van potvissen in de Schelde sinds 1500, en Jaap v/d Hiele over diverse zeezoogdieren sinds 1900. Op dinsdagavond 18 december wordt weer de najaarsvergadering gehouden. Het is wel handig om nu al de datum voor de vergade- ring in de agenda te zetten, omdat waar schijnlijk het winternummer kort ervoor pas op de deurmat valt. TJ1 Pt 0 0 0 O) P

de Steltkluut | 2012 | | pagina 2