PI 8 Kom ook op de Natuurwerkdag op zaterdag 3 november 2012!!! Genieten van de natuur o a" p '4? ft •ft* ft CO O "C CO CO Hi Op zaterdag 3 november vindt in heel Neder land de Natuurwerkdag weer plaats. Het is tevens de eerste werkdag van de knotwerk- groepen. In Oost Zeeuws-Vlaanderen zijn er 3 werklocaties, waarbij er veel verschillende soorten werkzaamheden in de natuur worden aangepakt. De bedoeling van de natuur werkdag is dat iedereen die daar zin in heeft, eens een dagje in de natuur mee kan werken. Er wordt overal opgestart om 10.00 uur en er wordt tot in de namiddag gewerkt. Daarnaast worden er op veel plaatsen nog allerlei extra activiteiten ge organiseerd. ledereen die meewerkt, krijgt een versnapering en we proberen op alle plaatsten voor koffie of chocomel te zorgen. Stichting Landschapsbeheer Zeeland (0113- 230936, Robert Wielemaker of Lucien Calle 06-22792100) coördineert de activiteiten. Dus heeft u zin en tijd, kom dan, liefst met kinderen, ouders of vrienden en doe mee! Liefst ruim van tevoren opgeven op www. natuurwerkdag.nl. De Steltkluut is op alle werkplekken in Oost Zeeuws-Vlaanderen aanwezig. Daarnaast steken waarschijnlijk de volgende Scoutinggroepen de handen uit de mouwen: Canisiusgroep Kloosterzande, Het Jagertje Hulst, Eos Hubertus en Door- mangroep uitTerneuzen en De 4 Ambachten uit Axel. Hoewel op het moment van dit schrijven nog niet overal het programma volledig vaststaat, hieronder per locatie de gegevens: Clinge, Stichting Tragel, Sterredreef 50 Stichting Tragel beheert een aantal natuurele menten zoals een mooie poel en een eigen stukje bos. Dit bos kan heel wat mooier worden. Door wat ruimte te maken voor bloemranden, open plekjes en inheemse bomen en struiken, wordt het bos niet alleen veel mooier, maar profiteert ook de natuur daarvan. Hier moeten dus wat bomen worden gekapt. Het takhout wordt in houtrillen verwerkt. Naast de bewoners van de Tragel en begeleiders, worden hier ook belang stellenden verwelkomd. Verzamelen bij de Plantenkas op de Tragel. Pauze's worden in de plantenkas gehouden. Hulst, Bos Het Jagertje en Liniedijk Het Jagertje heeft een mooi oud bos, met veel fraaie bomen. De Amerikaanse vogelkers is tijdens de voorgaande edities flink aange pakt. Deze boom is zo dominant dat hij/zij geen plek laat voor andere bomen. Nu zijn er nog voldoende andere klusjes als het bos dunnen, sloten opschonen ed. Er kan ook gewerkt worden aan de Liniedijk, waar nog steeds veel Amerikaanse vogelkers gezaagd kan worden. Van het hout maken we mooie houtrillen in het bos. Verzamelen in het bos van Het Jagertje, Zoutestraat 65 te Hulst. Pauze en schuilmogelijkheden zijn er in het clubgebouw. Axel, natuur rondom de Watertoren In de heemtuin rondom de watertoren en in de omgeving staan heel wat knotbomen die kunnen worden gesnoeid. Een poel kan worden opgeschoond. Daarnaast is er in het omringende bos genoeg dunwerk te doen. Bomen kunnen worden gekapt om andere bomen meer groeiruimte te geven. Het startpunt is aan de watertoren, aan de Kinderdijk te Axel, daar worden ook de pauzes gehouden. Koos Dansen, iemand die nog wortels heeft in het Zeeuwsvlaamse, werkte tot zijn pen sionering voor het Geldersch Landschap en laat u vrijdag 23 november in de Rabozaal van het Ledeltheater meegenieten van zijn schitterende foto's. Zijn oude passie, vogels kijken en fotograferen, heeft hij weer opgepakt en hij geeft lezingen in heel Nederland: voor vogelwerkgroepen, tuinliefhebbers als Groei en Bloei ("Meer vogels in en om de tuin") en voor wie zijn plaatjes en praatjes maar wil zien en horen. "Ik vind het vooral leuk te proberen mensen de ogen te openen voor de fascinerende flora en fauna dichtbij huis waarvan men als regel weinig benul heeft.." Om iedereen de mogelijkheid te bieden mee te genieten, heeft 't Duumpje vrijdag 23 november de Rabozaal van het Ledeltheater afgehuurd. De toegang is gratis en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Reservering gewenst via kantoor@duumpje.nl Maximaal 80 plaatsen beschikbaar! P P p p m P

de Steltkluut | 2012 | | pagina 8