Over (toe)Val Ledendag 28 sept, in St. Jansteen Vooraankondiging Najaarsverga dering dinsdag 17 december 'I 2 3 Ook Steltkluutlid Pepijn Calle woont op een heel bijzondere plaats. In De Val, een piepklein buurtschapje. Toeval? Pepijn (Terneuzen, 1982) raakte al jong in de ban van de natuur. "Als jongetje ging ik mee knotten met mijn vader. Eerst was ik een Stekkertje. Met een aantal anderen richtte ik later een afdeling van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie op. Toen wij allemaal gingen studeren ging dat ten gronde. Maar later kwamen de Gaaien. Eigen lijk zijn bijna al die mensen van toen in de natuursector terechtgekomen." Na zijn middelbare school in Terneuzen ging hij Bos- en Natuurbeheer studeren in Velp."lk had geen zin om daar ook nog drie jaar vervolgstudie aan vast te plakken. Ik wilde echt de natuur in. Daar kreeg ik meteen een kans voor: ik kon aan de slag in het Rivieren gebied de Gelderse Poort. Daar heb ik een analyse gemaakt van de succes- en faalfactoren van vijftien jaar natuurontwikkeling. De belang rijkste conclusie was dat natuurlijke begrazing en het terugbrengen van natuurlijke processen fundamenteel zijn voor de terugkeer van biodiversiteit." "Ik heb als freelancer gewerkt, en daarna een eigen adviesbureau gehad. In 2009 heb ik een "sabbatical year" gehad. Ik ben eerst een paar maanden in Australië geweest. Daar heb ik onderzoek gedaan naarde bedreiging van oerbossen en bedreigde diersoorten door houtkap. Daar heb ik enkele rapporten over gemaakt. Daarna ben ik naar Bulgarije gegaan. Eigenlijk een hotspot in biodiversiteit. Azië en Europa komen daar samen, er zijn extreem veel diersoorten.Terug in Nederland ben ik eerst weer voor mezelf begonnen. En vervolgens bij een ecologisch adviesbureau in Culemborg.'t Is ook leuk om met collega's te kunnen werken. Waarom ik nu in Zeeuws- Vlaanderen woon? Vanwege Katarzyna, mijn vrouw. Zij is van origine Poolse, maar woonde in Terneuzen. En bij toeval kon ik aan de slag bij Het Zeeuwse Landschap. Daar ben ik eco loog. Ik maak beheersplannen, coördineer de Visatlas Zeeland. Daarnaast werk ik als PR-medewerker in het bezoekerscentrum Saeftinghe. En doe de monitoring van broed- vogels, planten en insecten in alle gebieden van Het Zeeuwse Landschap." "Zeeuws-Vlaanderen bevalt me erg goed om te wonen. Ook omdat we nogal op België gericht zijn. We komen bijvoorbeeld graag in Gent. Die stad spreekt me aan vanwege zijn multiculturele karakter.Tevens hou ik er van de chaos, ik noem het wel eens een enclave van Oost-Europa in het westen. Ik ben mijn hele leven al vegetariër, en Gent heeft de grootste dichtheid vegetarische restaurants van Europa. Het is politiek gezien een sociale stad, anders dan bijvoorbeeld Antwerpen. Daar heersen Vlaams Belang en N-VA be hoorlijk." "Politiek heeft me altijd geïnteresseerd. Ik probeer zoveel mogelijk naar mijn idealen te leven. Verder vind ik de Balkan erg interessant. De cultuur, de muziek, het eten, de gastvrijheid. Ik probeer er met vakanties zoveel mogelijk heen te gaan." "Toen ik terug in Zeeuws-Vlaanderen kwam ben ik gevraagd voor het bestuur van De Steltkluut. Ik zit ook in de planologiewerkgroep. En ons zoontje Diego is natuurlijk Stekkertje geworden. Ik vind het belangrijk dat mensen zich blijven inzetten voor de natuur. Ook in de directe omgeving. In het kleinschalige groen ligt een belangrijke taak voor vrijwil- ligersgroepen." Voor de foto staat Pepijn bij zijn biologische groenten- en kruidentuin. Vanuit De Val is de horizon weids. En ver. Toeval. Rob Kregting 'De Natuur is een Feest!' De in het vorige nummer van de Steltkluut aangekondigde ledendag is op zaterdag 28 september a.s. Deze dag is speciaal voor onze leden, niet-leden zijn ook van harte welkom! Wij verwachten u allemaal in het waterwingebied van St. Jansteen aan het einde van de Hogendorplaan, waar u ook kunt parkeren. Er is een uitgebreid programma van 12.00 tot 19.00 uur met voor ieder wat wils. U kunt kiezen uit verschillende excursies, op de akkers wordt op nostalgische wijze met paarden geploegd en u kunt daar zelf een stukje inzaaien,u kunt helpen bij snoeiwerk in het bos of op het prachtig in bloei staande hei- develdje. Kijk vooral ook naar de vlinders die daar feest vieren! Voor de jeugd vanaf 6 jaar is er vanaf 15.00 uur een speurtocht en voor de allerkleinsten en hun (groot)ouders wordt er rondom de feesttent een kabouterpad uitgezet. Vanaf 17u kunnen de kinderen helpen pannen koeken bakken en daarna helpen met ze op te eten! In de tent staan kraampjes met informatie (o.a. ook over Het Steenpad) en is er koffie of fris. Voor geïnteresseerden is er na afloop om 20.00 uur nog een vleermuizenexcursie. We vinden het prettig als u laat weten dat u komt. Mail naar info@steltkluut.nl. Voor meer informatie over de route, parkeren en het programma www.steltkluut.nl. De ledenvergadering wordt gehouden op dinsdag 17 december om 19.30 uur in De Halle te Axel. Presentaties kunnen bijvoorbeeld een on derzoek zijn wat een werkgroep uitvoert, een speciale klus of bijzonder natuur be- leefmoment ed. Wil je een presentatie hou den dan graag even aanmelden bij Lucien Calle. Bij meerdere aanmeldingen graag even overleggen over de lengte daarvan. Agenda: Welkom Mededelingen Begroting 2014 Verslagen werkgroepen over 2013 Rondvraag Pauze Presentaties van de leden over eigen projecten Cv. O O C QJ Oi .c ;k3 c a. p 0 0 Q

de Steltkluut | 2013 | | pagina 2