deze pagina is leeg van wege het layout, omdat het Stekkertje met een rechte pagina begint- is alleen bij de opmaak niet in het boekj e ten voor 18 deze mal en het gaas wordteen mengsel van tegellijm en fijne houtsnippers aangebracht. Het geheel is niet van een echt nestje te on derscheiden. Zodra de buitenkant is uitgehard wordt de mal verwijderd en het nestje is klaar om op gehangen te worden. Op vrijdag 7 februari is gestart met het bouwen. Er was een fanatieke en handige ploeg kinderen (De Stekkertjes) aanwezig want er werden in krap 2 uur tijd 24 nestjes gemaakt Alle kinderen vonden het fantastisch om aan dit project te kunnen deelnemen en vroegen wanneer we weer nestjes gaan bouwen. Dus de woningnood bij de zwaluwen is straks verleden tijd! De eerste nestjes worden door de ANV "Groene Oogst", bij hun leden op hun boer derij opgehangen. De kinderen die meehelpen aan het project krijgen te horen op welke boerderij hun nestjes zijn opgehangen en hoeveel jongen zijn uitgevlogen. Dankzij de sponsering van NOJG en ANV "Groene Oogst", kunnen er ongeveer honderd nestjes worden gebouwd. De monitoring van het geheel wordt uitge voerd door de Natuurbeschermingsvereni ging, "De Steltkluut". Na afloop van de"bouwavond"werd er op geruimd en de dorst gelest. De kinderen kregen allemaal informatiefolders mee naar huis om vriendjes en vriendinnetjes te kunnen laten zien hoe leuk het is om vogels te helpen. Lou van Fraeijenhove Omdat door de snel veranderende biotoop steeds meer zwaluwen moeite hebben om een geschikte nestplaats te vinden, hebben de Agrarische Natuurvereniging "Groene Oogst", Natuurbeschermingsvereniging "de Steltkluut", en de NOJG een project gestart om de zwalu wen aan nesten en nestplaatsen te helpen. Door de jeugdafdeling van de Steltkluut worden in diverse fasen kunstnestjes gemaakt voor boerenzwaluw en huiszwaluw. Onder begeleiding van volwassenen van deel nemende partijen worden de jeugdleden geleerd hoe je kunstnestjes maakt. De nestjes worden op een plankje gemaakt waarop een kunststof mal is bevestigd, over deze mal wordt fijn gaas vastgemaakt en op

de Steltkluut | 2014 | | pagina 10