mgmmmKgssBm Een woensdagmiddag in natuurspeel- tuin'De Boomhut'in Terneuzen O Even gezellig de eendjes voeren aan de oude waterleiding. Eigenlijk is het niet alleen eendjes voeren, want er komen ook een he leboel andere gasten mee-eten. Meerkoeten, waterhoentjes, kokmeeuwen, zilvermeeuwen, kuifeenden en soms zelfs een paar karpers. Meestal zien de vogels je al van ver aan komen. Ze haasten zich dan naar de voe- derplek waar we altijd het brood verdelen. Kleine stukjes gooien we dan naar de eenden. Soms hebben die het zo druk met ruzie maken dat een ander er met het brood vandoor gaat. Om te zorgen dat iedereen een stukje krijgt, maken we heel veel kleine iS stukjes en die gooien we dan heel verspreid ■g in het rond. Waterhoentjes, meerkoeten en kuifeenden durven nooit heel dichtbij te komen en krijgen op deze manier ook altijd wel iets te pakken. De kokmeeuwen g wachten meestal niet netjes op hun beurt. Ze duiken er op af en pikken snel een stukje voorde snavel van de eenden weg en vliegen er mee vandoor. Een keer zagen we een eend met een korst brood in de snavel zwemmen. Een dikke zilvermeeuw dook op de eend af en landde met zijn poten op de rug. De eend schrok zo dat hij het brood liet vallen en onder dook. In één beweging was de meeuw er mee weg. Slimme truc! De laatste keer dat we bij de eendjes waren, zagen we iets interessants. Drie waterhoentjes zwommen in een driehoekje met de snavels naar elkaar toe. Ze hadden geen interesse in eten, alleen in elkaar. Ineens maakten ze hun nekken lang en legden hun snavels op het water. Langzaam zwommen ze naar elkaar toe en weer terug. Dit deden ze een paar keer achterelkaar. Opeens deden ze hun staarten recht overeind. Waterhoentjes hebben een zwarte staart met aan de zijkant helder witte veren. Daar zwaaiden ze een paar keer mee in het rond. Toen draaiden alle drie de dieren zich om. Terwijl ze met hun achterwerken naar elkaar zaten, schudden ze met hun staart en draaiden zich dan weer om.Twee vogels vlogen elkaar daarna aan en eentje dook onder water om geen pik van de ander te krijgen. Telkens als hij boven kwam, schoot dat ene waterhoentje er weer op af om hem opnieuw te pakken te nemen. Na een tijdje was het ene diertje niet meer te zien en waren er nog twee waterhoentjes over. Het spel begon weer opnieuw: lange nek, kop en snavel op het water leggen, naar elkaar toe zwemmen, staart omhoog en weer terug op hun plaats. Dan staarten weer omhoog, omdraaien en lekker schudden met die veren. Weer ging een van de twee op de ander af. Ook deze probeerde weg te komen door onder te duiken, net zolang tot hij ver genoeg uit de buurt was. En toen was er nog maar één waterhoentje over. Wat deden deze vogels? Vonden ze elkaar niet lief en probeerden ze elkaar weg te jagen? Of waren ze verliefd en probeerden ze elkaar te versieren om samen te paren en een nestje te bouwen? Het was heel mooi om te zien. Net een waterballet. Je zou er zo vlinders van in je buik krijgen... Sandra Dobbelaar Zout opgelost in kraanwater was er ook, zodat de kinderen het verschil in kraan-, brak- en zeewater konden proeven. Spannend! Waterdiertjes scheppen in de voorste en achterste poel, de temperatuur meten en de verschillen tussen de beide benoemen. Er werd slecht weer afgegeven, nu maar hopen dat er kinderen komen... En jawel, 4 kinderen komen af op het bericht uit de krant met vader en/of moeder. Wisselend sloten er 6 tot 8 kinderen aan -> alleen jongens! Waar zijn die andere kinderen? We hebben de brakwater-kist mee: met daarin enkele opdrachten voor de kinderen. We gingen het zeewater én het kreekwater onderzoeken: ruikt het verschillend? Is er verschil in kleur te zien? En de geleiding in het water meten. Tot slot mochten ze zelf een waterfïlter maken. Plastic fles zonder bodem op z'n kop in een potje zetten. Watten erin, zand erop eerst fijn zand daarna schelpenzand en daarop kiezels. Zeewater erdoor gieten, wat gebeurt er? Ze vonden het geweldig om te zien dat het water heel helder eruit kwam. Het ziet eruit als kraanwater, wie durft er te proeven? Bleh, het smaakt als zeewater! Kom je ook een keer meedoen? Adres: Evertsenlaan 88a, 4535 AD,Terneuzen http://www.terneuzen.nl/Terneuzen_ln- formatief/Cultuur_sport_en_vrije_tijd/ NatuurspeeltuinDeBoomhut/Activiteiten 3d

de Steltkluut | 2014 | | pagina 13