deze pagina is leeg vanwege het layout, omdat het Stek- kertje met een rechte pagina begint- is alleen bij de op maak niet in het boekje Nachtelijk avontuur in Canisvliet wormen en pissebedd bomer; zaten bruine ki Met tien tenten hebben we het laatste weekend van juni lekker wild mogen kam peren op het terrein van Staatsbosbeheer bij Canisvliet. Achttien jeugdleden van 't Duumpje en van de Steltkluut waren van de partij. Ontzettend stoer zetten zij samen met hun ouders tijdens een regenbui toch hun tenten op. Ook al hebben we maar één bosmuis kun nen tellen, toch hebben we veel gezien en beleefd tijdens dit nachtdierenkamp. We zagen laatvliegers en gewone dwergvleer muizen vliegen en we hoorden ze ook via de vleermuizenbat. Met een lichtval hebben we mooie nachtvlinders kunnen lokken. De volgende ochtend hebben we ze goed kunnen bekijken: levervlek, gamma-uil, hopwortelboorder, vuursteenvlinder, vlier vlinder, bonte brandnetelmot, gerande spanner, rietvink en verschillende zomervlinders. er een paar beestjes omlaag vielen. En in de waterfuiken zaten grote watertorren, een waterschorpioen en heel veel stekel baarsjes. Tijdens de kennisquiz die Noor had verzonnen, bleek hoeveel de Visdiefjes en de Stekkertjes al weten over de dieren die in dit natuurge bied voorkomen. Het kampvuur in de vuurkorven, waar we al lerlei lekkers boven roosterden, zorgde ervoor dat we laat onze slaapzakken in kropen. Toen was het weer stil in Canisvliet, tot de vogels's morgensvroeg begonnen te zingen. Op de bomen langs de weg smeerden we een mengsel van banaan en stroop, hier schedeldragers, hooiwagens, oor- ssebedden op af. Onder de te wachten tot Het was weer supergezellig! Anja van der Giessen en Hanneke Smulders

de Steltkluut | 2014 | | pagina 10