Verhaal met 2 einden boom. Maar nu blijkt mijn k eenj^tje" hij zet het d ug in het nest en maakt Sandra Dobbelaar Op een mooie zomermiddag wil ik in de tuin thee drinken als ik aan de andere kant van de omheining de buurvrouw en haar 2 dochters zie staan. De buurvrouw vraagt of ik misschien een lange ladder heb. Uit de hazelnotenboom op onze tuinscheiding is een jonge duif uit het nest gevallen en ze ^wil hem terug in het nest zetten. Nu heb ik Q zo'n lange ladder dus met 3 vrouwen sterk halen we die tevoorschijn en zetten hem onder de boom. De buurvrouw heeft de duif in een doosje gestopt en terwijl de ene dochter de ladder vast houdt, kijkt de an dere aan hun tuinzijde of het allemaal goed komt. Ik heb zelf ondertussen de fotocame ra gepakt om dit alles vast te leggen. Bij het krakkemikkige nest gekomen probeert een ander jong te voorkomen dat het gevallen diertje terug in het nest komt en pikt naar de buurvrouw. Maar die staat haar "man netje" en legt de ongelukkige terug. Als de buurvrouw weer met beide voeten op de grond staat vertel ik haar dat duiven altijd een krakkemikkig nest maken, een paar tak jes bij elkaar en dat is het. En zoals met veel dieren, het recht van de sterkste telt, waar schijnlijk zal de sterkere wel weer proberen de zwakkere uit het nest te gooien. Dus laten we de ladder maar tegen de boom staan. En jawel, een paar uur later komt de buurvrouw weer met haar doosje en klimt opnieuw de boom in. We besluiten dat bij de 3de keer we het beestje misschien maar uit zijn lijden moeten helpen. 's-Avonds om kwart over 8 is het zover, het arme beestje ligt weer op de grond. Maar om het diertje zelf te doden, nee dat zien we toch niet zit ten. Dus besluiten we te wachten tot mijn wederhelft thuis is en hem het "vuile" werk te laten opknappen. Nog net voor donker komt hij thuis en krijgt het verhaal te horen van mij. Dus hup naar de buren en jawel daar zit het arme beestje nog steeds onder Maar nu blijkt mijn mannetje toch ij zet het diertje nog eens met takjes het nest wat hoger! Op hoop van zegen, voor hij morgenochtend naar zijn werk gaat zal hij kijken of er weer een duif onder de boom zit, zo ja dan zal hij het beestje uit zijn lijden verlossen. Nu kunnen de buurmeisjes met een gerust hart naar bed, die zagen het niet zo zitten dat het duifje niet zou opgroeien! H et goede einde- van de buren aan de ene kant: Gelukkig hebben we tot op heden geen duif meer onder aan de boom gezien. Laten we hopen dat hij/zij het nu redt. Het minder goede einde- van de buren aan de andere kant: De volgende dag vertrokken de buren al vroeg op vakantie. De auto was al ingepakt en iedereen stond klaar om te vertrekken. Toch ging de buurvrouw nog snel onder de boom kijken of ze niet toch weer het duifje ziet zitten. En ja hoor, maar deze keer heeft het beestje de val jammer genoeg niet overleefd. De natuur heeft uiteindelijk toch zijn werk gedaan... Omdat de buren om deze tijd nog lekker sliepen kon ze het ook niet meer vertellen en heeft het beestje stilletjes opgeruimd. Hoofdrolspelers: lk= Conny Buurvrouw= Elisabeth Buurmeisjes= Laura en Marie Wederhelft= Koos Conny de Kramer Foto: Bessen van de Gelderse roos, mooi maar pas lekker als ze bevroren zijn geweest. - Sandra Dobbelaar Foto: Afgevallen hazelnoten, zitten vol met vetten en ei witten, muizen zijn er dol op - Sandra Dobbelaar Foto: Hazelnoot. Als de specht ze te pakken krijgt zet hij ze stevig vast - Sandra Dobbelaar Foto: Rozenbottels zitten tjokvol met vitamines - Sandra Dobbelaar Foto: Ook de meeste sleedoornbessen worden pas diep in de winter gegeten - Sandra Dobbelaar Foto: De mooie rode besjes van de heggenrankzijn voor de mens dodelijk giftig. Maar de heggenrankboorviieg lust er wel pap van - Sandra Dobbelaar Foto: Vlierbessen, een heerlijk hapje. Vogels zijn er dol op - Sandra Dobbelaar 00 O O "13 QJ 13 .C

de Steltkluut | 2014 | | pagina 13