Natuurmens "Wie Anja van der Giessen is? Gewoon, een natuurmens. Ik ben graag buiten, de ruimte en de vrijheid ervaren. Ik ben altijd veel buiten geweest, hutten bouwen en zo. Ik ben getrouwd met Ronald Vinke, we hebben twee kinderen. Jolien van 16enWoutvan 14. Ik ben in Rotterdam geboren, in 1965. Ik heb de lagere en middelbare school in Terneuzen gedaan. Elke dag met de fiets op en neer vanuit Hoek. Ik wilde daarna eigenlijk HBO V. doen in Goes. Maar toen ik ben gaan kijken daar koos ik ineens voor de labora- toriumschool. Dat was geen echte droom eigenlijk. Na mijn stage kon ik meteen bij het ziekenhuis in Terneuzen in dienst komen, als laborante klinische chemie. Later ben ik op de röntgen gaan werken. En nu werk ik bij het bevol kingsonderzoek, in "de bus". De Steltkluut heb ik leren kennen via een collega op het lab. We gingen wandelen, en snoeien. Ik heb de natuurgidsencursus gedaan. Werd lid van de Steltkluut, en deed mee aan ex cursies en het knotten. Later heb ik via de kinderen de Stekkertjes leren kennen, en Marjon natuurlijk. Ik vond het leuk om haar mee te helpen, en de laatste tien jaar orga niseer ik ook activiteiten. En begeleid die. Samen met Hanneke, Marjon en Sandra maken we elk najaar een programma van tien activiteiten voor het nieuwe jaar. We hekftsen nu zo'n 25 kinderen in de groep. ?middeld komen er zo'n tien op de activi teiten af. Verder heb ik de afgelopen twee jaar bij de natuurspeeltuin in Terneuzen op woensdagmiddagen een activiteit georga niseerd. Eigenlijk hetzelfde als wat ik voor de Stekkertjes doe. Voor de Stekkertjes is het blubberen in Saef- tinghe elk jaar een klapper. Dat vinden de kinderen prachtig. Ook vogelvoer en vogel huisjes maken is een succes. En natuurlijk het jaarlijkse muizen- nachtdierenkamp. De laatste tijd doen we dat samen met de Visdiefjes van 't Duumpje. Die hebben een fanatieke groep. We werken goed samen met hen. 't Geeft ons weer nieuwe ideeën en impulsen. Voor hun is bijvoorbeeld Saef- tinghe heel bijzonder, en voor ons de kust. Dat geldt zeker voor de jeugd. Ik ben in het bestuur gegaan omdat iemand dat moet doen. Ik vind het belangrijk dat de Steltkluut blijft bestaan. En dat ook de jeugdgroep zijn inbreng heeft. Ik zou graag de leden meer bereiken, dat ze wat actiever worden. Wij hebben onder de Stekkertjes een enquête gehouden naar wat ze graag wilden. Misschien is dat ook een idee voor de Steltkluut zelf. De familiedag was een groot succes. Misschien kunnen we dat vaker doen, met een eigen bijdrage voor de be zoekers. Een ander idee dat ik heb is om als vereniging een Facebookpagina te openen, waarop we bijvoorbeeld onze activiteiten zetten. Hetzou een open opzet kunnen hebben, zodat iedereen kan reageren. Misschien dat er iemand in de vereniging is om dat op te zetten? Ik zou ook graag zien dat er meer mensen reageren op het blad. Misschien dat we ook via de site kunnen laten doen, reageren op artikelen? En dat er meer mensen artikelen indienen. Nu zijn het vaak dezelfde namen die eronder staan. Het zou volgens mij ook een idee zijn om ons goed zichtbaar te maken op de natuur werkdag. We zijn er nu wel, als Stekkertjes en knotploeg, maar niemand ziet er de Steltkluut. Mijn wens is dat er meer mensen meegaan, naar buiten." We sluiten af, op een mooie augustusmorgen, in een prachtige tuin, middenin Terneuzen. Rob Kregting 0 0 O) P

de Steltkluut | 2014 | | pagina 1