De Wilde Vossendub Wacht een paar uur. Wat gebeurt er? Anja van der Giessen Hoi, ik ben Wietse Coopman en 11 jaar. Ben lid van De Stekkertjes en de JNM (de jeugd groep van Natuurpunt) en vind het superleuk om telkens mee te doen aan de activiteiten. Sinds het begin van dit schooljaar 2014- 2015 heb ikzelf'De Wilde Vossenclub'opge- richt. Het leek mij leuk om ook zelf iets te organiseren om de natuur te verkennen. Ik vind het leuk om andere kinderen meer te laten ontdekken van de natuur via wande lingen, maar ook via presentaties. Zo houd ik regelmatig een presentatie in mijn klas over vogels in de tuin en binnenkort ook een over bomen. In de hoop dat er meer respect komt voor onze natuur. Ik wil graag mensen doen nadenken of het altijd wel een goed idee is om meer te bouwen en wegen aan te leggen. Wij mogen genieten van en leven in de natuur, dus daar moeten we voor blijven vechten. De wandelingen die we tot hier toe hebben gedaan zijn vooral in de Bourgoyen-Osse- meersen te Gent. Hier heb je verschillende uitkijkposten waar ook extra afbeeldingen hangen van de vogels die we er kunnen zien. Er zijn verschillende wandelroutes, korte en lange. En ook een centrum waar je allerlei info krijgt over het gebied, dit met foto's en filmpjes. Maffilok andere natuurgebieden zullen aan bod komen. Het is belangrijk dat we de natuur zo min mogelijk bevuilen, daarom heb ik nog een wandeling in petto waarbij we zwerfvuil gaan opruimen. Ook fietstochten zullen nog er aan komen. Om meer informatie te geven over De Wilde Vossenclub heb ik een website gemaakt. Hierop vertel ik de activiteiten en wat we zoal hebben gedaan tijdens een wandeling. De eerst volgende wandeling is op zondag 5 april 2015 om 14.00 uur aan de ingang van de Bourgoyen. Dan zal er een gids ons rond leiden doorheen de Bourgoyen-Ossemeersen. Met nadruk op de vogels. Als je zin heb om mee te wandelen, dan mag je mij een mailtje sturen (wietse@coopman.info). Er kunnen maximum 20 deelnemers mee- wandelen. De website is: http://dewildevossendub.subite.eu Natuurvriendelijke groetjes, Wietse

de Steltkluut | 2015 | | pagina 23