Op kraamvisite in Tuinderslust 1 x i Het was wel even heel erg schrikken, toen ik op zoek naar een hamer in mijn schuurtje in mijn groentetuin op Driewegen een beetje rommel op de planken wilde wegvegen, opeens een vogeltje weg vloog. Bijgekomen van de schrik zag ik dat de oude bladeren eigenlijk een prachtig nestje vormden. En toen ik op een emmer ging staan om in het nestje te kunnen kijken, zag ik dat er inderdaad 7 eitjes in lagen. Wat prachtig, dus was mijn schuurtje dubbel bezet. Buiten in het nestkastje zat een koolmeesje met zijn jonkies en binnen een pimpelmeesje met 7 eitjes. Dus was het nu stilletjes zijn en niet te vaak de schuur in als het niet echt moest. 2 weken later was het buiten stil geworden, de familie is al vertrokken, maar binnen begon het net druk te worden. Elke keer als ik de deur open deed begonnen de 7 kleintjes heel erg te piepen omdat ze dachten dat mama of papa er weer aan kwamen. Dus probeerde ik ze te kalmeren met een beetje babytaai en beloofde hen dat hun echte mama er zo aankwam. Het is werkelijk heel bijzonder om zoiets zo dicht bij mee te mogen maken. Bij buurman Wim was familie pimpelmees net aan het uitvliegen. Gewend aan zijn stem of kleur misschien, waren ze op een of ander manier helemaal niet bang en kwamen ge woon op hem te zitten. Zelfs vlogen ze met hem mee naar mij, toen hij de kruiwagen te rug bracht. Ik kon mijn ogen bijna niet gelo ven, daar stond papa pimpelmees met zijn 2 kleintjes. Of dachten ze dat hij een boom was, met zijn groene t-shirt aan? Elisabeth Hoek GC

de Steltkluut | 2015 | | pagina 25