Nieuwe nachtvlindersoort voor Zeeuws Vlaanderen! De Zeeuwse Bibliotheek/Scoop heeft in 2014 naar analogie van de Krantenbank Zeeland de digitale Tijdschriftenbank Zeeland gestart. Deze Tijdschriftenbank wordt onderdeel van een digitaal Zeeuws informatiepunt waarin de al bestaande Beeldbank Zeeland en Krantenbank Zeeland worden opgenomen en ook de digitale Encyclopedie van Zeeland zal worden geplaatst. Deze Tijdschriftenbank is thans voor wat betreft de periode voor 1940 online raad pleegbaar. De inhoud van de periode 1940 - heden is alleen binnen de Openbare Biblio theken van Nederland zichtbaar. Dit naar aanleiding van auteursrechtenkwesties die zijn gerezen. Regelmatig komt het voor dat, ofschoon door uitgevers, besturen of redacties toestemming is verleend voor plaatsing van tijdschriften in de Tijdschriftenbank Zeeland, dat auteurs die op freelance basis artikelen publiceren via een claim het herpubliceren via een online databank dwarsbomen. Het gevolg hiervan is dat de inhoud van Tijd schriftenbank Zeeland dan alleen nog binnen de muren van Bibliotheek- en archiefinstel lingen worden kan getoond, omdat deze gevrijwaard zijn van rechtsvervolging in deze. Daarom willen we onderstaande oproep onder uw aandacht brengen. Oproep: Aan alle auteurs en fotografen die artikelen of foto's hebben gepubliceerd die opge nomen zijn in Tijdschriftenbank Zeeland (http://www.tijdschriftenbankzeeland.nl). Mocht u bezwaar maken tegen publicatie van uw artikelen of foto's in Tijdschriftenbank Zeeland dan kunt u dit kenbaar maken aan de Zeeuwse Bibliotheek/Scoop. A. Buteijn Sectorhoofd afdeling Kennis Onderzoek Zeeuwse Bibliotheek/Scoop 0118-654440 'yümrAikvkety Zeeuwse Bibliotheek Op 25 augustus is in Zuiddorpe voor het eerst in Zeeuws-Vlaanderen de Spaanse vlag (Euplagia quadripunctaria) waargenomen. Joop de Bakker, voorzitter van onze Insecten werkgroep, kon met de foto's deze vlinder direct determineren en is enthousiast over de waarneming. "Deze nachtvlinder is zeer zeldzaam in Nederland, behalve in Zuid Limburg algemeen. De Spaanse vlag is op Europese schaal beschermd onder de Habi tatrichtlijn." Hanneke Smulders

de Steltkluut | 2015 | | pagina 11