Muisjes zonder beschuit Zaterdag 20 juni was het weer zo ver! We kon den de tenten gaan opzetten voor het jaarlijkse nachtdierenkamp. En een mooi kamp werd het: met wel dertien slaaptentjes en een grote, centrale tent op een open plek in het bos van Braakman Zuid. Vijftien Visdiefjes en Stekkertjes verzamelden zich in de grote tent voor de natuurkwis die Noor Stoutjesdijk had gemaakt. Intussen werd er vers lokvoer aangemaakt om de muizen vallen mee te gaan vullen. Na de nodige instructies ging de groep op pad langs de muizenvallen. Vrijdagavond waren die al uit gezet met voer, maar de vallen stonden nog open. Nu moesten ze met nieuw lokvoer gevuld en op scherp gezet. Vrijwilligers van't Duumpje spanden een met een grote lamp erachter om nachtvlinders te lokken. In totaal hebben we wel negentien verschillende soorten gevangen of gezien. Daar zaten natuurlijk echte bosvlinders tussen, zoals de Meriansborstel. Van de Kleine Zomer- vlinder zagen we de meeste exemplaren: wel veertien. Na een voor sommigen heel korte nacht, was het tijd voor het ontbijt. Lekker in het zonnetje in een grote kring. laken Samen met Bas de Maat van De Steltkluut hebben de kinderen lokstroop op de bomen rond het kamp gesmeerd, maar daar kwamen nauwelijks nachtvlinders op af.Te veel andere voedselbronnen en windstil weer. Toen het goed donker was gingen we de muizenvallen controleren. Het was een span nende speurtocht, sommige vallen waren moeilijk terug te vinden. Jammer genoeg telden we die nacht maar één Bosmuis. Wel kruiste een egel ons pad Deze keer hadden we meer geluk, in totaal vonden we drie Bosmuizen en één Rosse Woelmuis. Hanneke Smulders ïpvuur Diiia Timmers van 't Duumpje geeft instructies. Foto: Sabine Rausch Een laatste ronde langs de muizenvallen. Om de beurt mochten de kinderen er één zoeken. Foto: Sabine Rausch. Het valt nog niet mee om een bange Bosmuis bij zijn nekvel te pakken! Toch zijn we nieuwsgierig: is het een mannetje of is het een vrouwtje? Foto: Sabine Rausch Terug bij het kampeerterrein genoten we nog van wat lek kers. Daarna was het tijd om de spullen in te gaan pakken en de tenten weer af te breken. De ouders kregen enthousiaste verhalen te horen van de kinderen over deze samenwerking van 't Duumpje en De Steltkluut. Foto: Sabine Rausch lokte alle kinderen naar de kampplaats roosteren boven het vuur.

de Steltkluut | 2015 | | pagina 19