De vogeltelling water. Als je ze van dichtbij wilt zien, moet je dus heel langzaam en stilletjes dichterbij sluipen. De meest voorkomende soorten zijn de roodwang-, geelwang, geelbuik- en zaagrugschildpad. Als je precies wilt weten hoe je die kunt herkennen, kun je kijken op RAVON.nl. Het is goed om te weten waar deze exotische dieren in de natuur allemaal voorkomen. Zie je een schildpad? Geef het dan door via Waarneming.nl waar we op moesten letten en nog meer. Met een notitieboekje in de hand noteer den we de vogels en kruisten we aan hoe vaak we ze hoorden. De volgende keer doe ik zeker terug mee, samen met mijn opa! Groetjes, Wietse Samen met mijn opa hebben we meegedaan aan het MUS project. Een speciaal telproject voor stadsvogels. Er is al veel geweten over de vogels, hun soorten en hoe ze leven. Maar nog niet zo veel over de stadsvogels. We zijn op 3 momenten bij elkaar gekomen om te tellen. Belangrijk was dat we de vo gels goed konden horen en dat gaat niet in een stad tijdens de dag. Daarom dat we soms zeer vroeg in de ochtend (zonsop gang) of juist 's avonds (zonsondergang) gingen tellen. Best spannend was dit, vroeg opstaan, de friste van de ochtend voelen, zeer rustig was het buiten, echt leuk! Op zo'n moment ga je op 12 plaatsen tellen di^ngeveer 200 m van elkaar liggen. Elke plaats doe je 5 minuten. Huub, onze be geleider, vertelde ons veel over de vogels, In Nederland komen van nature geen zoet waterschildpadden voor. Ze worden wel als huisdier gehouden. Wanneer mensen hun schildpad niet leuk meer vinden, zetten ze die buiten. Ze zijn dan ook overal te vinden: in vijvers, kreken en sloten. Omdat het bij ons te koud is, kunnen deze schildpadden geen jongen krijgen. Maar ze kunnen wel heel erg oud worden. De meeste soorten zonnen graag. Dan liggen ze op hout of stenen. Ze letten altijd goed op en als ze verstoord worden, duiken ze snel onder Foto: Rood borst jong -Lucien Calle

de Steltkluut | 2015 | | pagina 21