Natuurwerkdag op zaterdag 7 november Aankondiging Zeeuwse Vogelaarsdag op 31-10-2015 Noord (te voet). Kort na de middag zullen we bij de Braak manboerderij onze eigen meegebrachte boterhammen opeten om vervolgens in de middag op excursie te gaan naar de nieuw aangelegde gebieden in de Papeschorpolder en Autrichepolder en mogelijk bezoeken we ook de Groene Knoop. Aan het einde van de dag sluiten we zoals gebruikelijk af met een 2-gangen menu in de Baeckermat,. Deelname aan dit laatste onderdeel is niet verplicht. We hopen vele onbekenden te mogen ont vangen en er samen met u een gezellige, spannende en vooral ook leerzame dag van te gaan maken. Namens de Vogelwerkgroep Bert van Broekhoven Dit jaar gaan we op de eerste werkdag van de knotwerkgroep aan de slag in en rondom het Axelse bos. In de heemtuin rondom de watertoren en in de omgeving staan heel wat knotbomen die kunnen worden gesnoeid. Een poel kan worden opgeschoond. Daar naast is er in het omringende bos genoeg dunwerk te doen. Bomen kunnen worden gekapt om andere bomen meer groeiruimte te geven. Het startpunt is om 10.00 uur aan de watertoren, aan de Kinderdijk te Axel, daar worden ook de pauzes gehouden. Ook In Clinge op het terrein van Stichting Tragel (verzamelen om 10.00 uur in de plan tenkas van Tragel) weer gewerkt aan het bosje, de knotbomen en de poel. ledereen kan meedoen en wordt voorzien van een natje en droogje. Aanmelden via: www.natuurwerkdag.nl Lucien Calle We verzamelen die dag in de ochtend om half tien bij de Braakman boerderij van SBB. u worden ontvangen met een kop en koek. Van daaruit zullen we op excursie gaan in Braakman Jaarlijks wordt de Zeeuwse Vogelaarsdag door een van de Zeeuwse vogelwerkgroepen georganiseerd. Dit najaar is de vogelwerk groep van De Steltkluut aan de beurt. Deze dag is een aanrader voor iedereen die meer van vogels wil weten en voor contact met andere vogelaars. Het is een dag dat u heerlijk ontspannen met ervaren vogelaars op stap kunt gaan. Over de gehele dag wordt standaard ook een soortenlijst bijgehouden van de vogels die worden gehoord of gezien. Het eindresultaat daarvan is een indrukwekkende lijst met daarop meestal rond de tachtig verschillende vogelsoorten.

de Steltkluut | 2015 | | pagina 9