u *?p In memoriom -"I wmamm Van: Joop de Bakkeren Eddy Taelman Op 3 april 2016 vernamen wij dat Joop Rijnders op 91 jarige leeftijd was overleden. Joop werd dood aangetroffen in zijn woning, maar was vermoedelijk al een paar dagen eerder overleden. Joop was 30 jaar actief bij onze insecten- en vlinderwerkgroep. Hij was een veelzijdig natuurkenner en daardoor een graag ge ziene gast op veel excursies. Gekscherend werd hij door ons de wandelende encyclopedie genoemd. De insectenhobby wordt vanzelf een passie voor iedereen die zich erin wil verdiepen zei Joop. Hij had zich toegelegd op fotografie en had bijna alles voor zijn lens gehad. Kwalitatief uitstekend waren zijn dia's en foto's van vele soorten planten, paddenstoelen, vlinders en libellen, die hij ook regelmatig met humor en een lach toonde op bijeenkomsten. Joop was altijd present op vergaderingen en ging altijd mee naar congressen, zowel in Nederland als in België. Hij bemande enthousiast ons kraam op natuur- en milieumarkten. Na een nachtvlindercursus bij Natuurpunt in België, nam hij zeven jaren deel aan het nachtvlinderonderzoek in de bossen van de Clinge. Zijn oog voor detail werkte verhel derend bij onze discussies bij het op naam brengen van de vele soorten. Hij was tien achtereenvolgende jaren betrokken bij de organisatie van onze bijdrage aan de Nationale Nachtvlinder- Nacht. De elfde keer, vorig jaar september, liet hij verstek gaan. Zijn gezondheid was dan toch tanende. De rollater werd zijn hulpbron. Honderden keren zijn we samen op pad geweest. De laatste keer was op 9 augustus 2015 naar een vlindermiddag op de boerderij van SBB in de Braakman. Joop zag met lede ogen de natuur achteruit gaan. De gouden jaren hebben we gehad zei hij. En zo was het, ook voor onze enthousiaste en markante natuurvriend zelf.

de Steltkluut | 2016 | | pagina 10