Rode Lijst Planten op de Dorpsweide te Z Rode lijst planten op de Dorpsweide bladeren voelen zacht aan en zijn grijs-groen van kleur. Op de Dorpsweide staat de plant tussen het riet langs een brakke sloot. Maar verderop staat ze ook tussen de bramen, wat niet over eenkomt met de officiële standplaats beschrijving. Uit de wortel werd vroeger een smaakstof geëxtraheerd voor de bereiding van Marshmallows. In het Engels heet de Echte Heemst danook Marsh Mallow; Marsh betekent laag gelegen vochtig land en Mallow is kaasjeskruid (de familie waartoe de Echte Heemst behoort). Met zo'n heerlijke smaak heeft de plant natuurlijk ge neeskrachtige eigenschappen. Echte Heemst werkt verzachtend op de luchtwegen en neutraliseert het maagzuur. Via het verzorgen van de Boomfeestdag kwam ik daarna in contact met de vroegere voorman Groenbeheer Zaamslag. Vóór de volgende maaibeurt is toen met alle medewerkers de Echte Heemst op de Dorpsweide in kaart gebracht voor de (verplichte) Echte Heemst. Foto: Lucien Calle Van: Bart Meijer Bij het volgen van de Natuugidsencursus (IVN, 2010 - 2011kies je een adoptieterrein, waar de vier seizoenen gevolgd worden. Ik koos voor de Dorpsweide, een natuurterreintje tussen de Molen hof en de Groeneweg. Het is in beheer bij de GemeenteTerneu- zen.Tijdens een bezoek in juli zag ik toen een mooie bloeiende plant, maar die kreeg ik niet gedetermineerd. Ik dacht aan een Stokroos. Misschien was de plant daar als grap door iemand geplant.Tenslotte een foto naar Peter Maas gestuurd. Het is een plant van de Rode Lijst; Echte Heemst (Althaea officinalis). Ik was wel een beetje trots op deze vondst. Peter vroeg naar details van de locatie. Laat er nu net in de tussentijd gemaaid zijn waarbij de Echte Heemst geraakt was. Locatie alsnog op Waarnemingen.nl ingebracht. Deze wordt dan wel vervaagd. Echte Heemst wordt tot 150 cm hoog. De bloem is zachtroze. De

de Steltkluut | 2016 | | pagina 16