Padden hebben een aantal belangrijke woonwensen. Ze willen graag een rustige poel of vijver waar ze eieren kunnen afzetten. In de zomer zitten ze graag in de buurt van planten en struiken die insecten aantrekken, want die lusten ze graag. Voor de winter hebben ze een beschut plekje nodig waar ze in winterslaap kunnen gaan. Padden vind je op vochtige, sterk begroeide plekken zoals bosranden, weilanden, akkerranden, graslanden, parken en tuinen. Paddenoverzetactie Mauritsfort. Foto Lucien Calle Mauritsfort. Elk jaar zetten ze tientallen padden, maar ook kikkers en muizen veilig over. Op andere plaatsen in Zeeland zijn ook paddenwerkgroepen actief. www Wil je meer weten over padden kijk dan eens op RAVON. nl. Meer informatie over paddenwerkgroepen vind je op Padden.nu Bedreigingen Vogels als de reiger lusten wel graag een pad. Daarnaast jagen ook verschillende zoogdieren op de pad, zoals de egel en de bunzing. Ook de mens kan een bedreiging zijn voor de pad. Mensen rijden padden dood, vervuilen en bebouwen hun leefomgeving. Paddenwerkgroepen In Nederland zijn er verschillende groepen mensen die zich sterk maken voor de pad. Paddenwerkgroepen proberen de pad te beschermen door hen te helpen. Tijdens de paddentrek moeten padden soms gevaarlijke wegen oversteken. De werkgroepen plaatsen schermen van gaas en emmers, die er voor zorgen dat padden niet zelf kunnen oversteken. De padden die willen oversteken kunnen niet over de schermen heen. Ze blijven langs de schermen lopen totdat ze in een emmer terecht komen. Daar kunnen ze niet meer uit. Later worden ze uit de em mers gehaald. En dan veilig naar de overkant van de weg gedragen. Daar wordt de kikker of pad in de sloot gezet. In Zeeuws-Vlaanderen is er een paddenwerkgroep bij Waar niet waar Waar 7 niet waar Waar niet waar Waar niet waar Waar niet waar- Waar niet waar Waar niet waar

de Steltkluut | 2016 | | pagina 23