30 jaar insectenwerkgroep e 30 joor insectenwerkgroep Van: Joop de Bakker en Eddy Taelman Na 1980 krijgen de regionale Zeeuwse Vogelwachten meer aandacht voor een bredere opzet voor natuurbescherming en worden omgedoopt tot natuurbeschermingsverenigingen. Er ontstaan nieuwe werkgroepen. Zo ook bij Vogelwacht de Steltkluut. In 1986 werd de eerste vlinderwerkgroep in Zeeland opgericht door Eddy Vermandei, Joop de Bakker en Eddy Taelman t.w.; de Insectenwerkgroep van de Steltkluut, tevens vlinderwerkgroep (Oost) Zeeuws-Vlaanderen van de Vlinderstichting. De harde kern bestond de afgelopen 30 jaar vooral uit Eddy Taelman, Joop de Bakker en Joop Rijnders. Een aantal andere mensen was soms tijdelijk actief binnen de werkgroep, zoals bij het dagvlinderonderzoek Eddy Vermandei, Wim Wisse, Marcel Capello, Luciën Noens en Alex Wieland en bij het nachtvlinderonderzoek Jens Bokelaar, Jacques en Irene Fortuin, Bas de Maat, Fien Bussens, Fonny Roels, Cathy Maas, en Irma Kion. Anderen Steltkluutleden deden buiten de werk groep, op eigen initiatief, onderzoek naar insectensoorten, zoals Luciën Calle, Sandra Dobbelaar, Elias de Bree, Robert-Jan Goossen en Henk Verlinde. Zij deden onderzoek naar o.a. libellen, zweefvliegen, bijen en wespen, sprinkhanen, krekels, lieveheersbeestjes, blaaskopvliegen en wolzwevers. Honder den mensen gaven waardevolle waarnemingen aan ons door. De insectenwerkgroep zette zich in voor het in kaart brengen van soorten en voor behoud en herstel van insecten in het bijzonder voor de in (Oost) Zeeuws-Vlaanderen voorkomende vlinders en libellen. Onderzoek We gingen van start met een onderzoek naar het voorkomen en de verspreiding van dagvlinders in Oost Zeeuws-Vlaan- Vijfvlek-sint-jansvlinder. Foto: Joop de Bakker

de Steltkluut | 2016 | | pagina 8