Hoeveel uiormen heb je nodig om het keukenafval op te eten? I) Wormen Keukenafval is smullen voor wormen! Van: Anja van der Giessen Wat heb je nodig? Een emmer Een personenweegschaal Pen en papier Wat moet je doen? Weeg de emmer en schrijf het gewicht op Verzamel het keukenafval een week lang in de emmer Weeg de volle emmer en schrijf dit gewicht ook op Trek het gewicht van de lege emmer af van het gewicht van de volle emmer Nu weet je hoeveel kilo keukenafval jullie gezin per week produceert. Deel dit gewicht door 7. Dit is het gewicht dat jullie gezin per dag Je hebt tweemaal dit gewicht aan wormen nodig om al het afval van je wormen te kunnen voeren! Wormen eten per dag de helft van hun gewicht aan afval. Dat is veel! Hoeveel weeg jijzelf? Dat gewicht delen door twee eet jijzelf ook zoveel per dag? Je begint deze proef dan ook met te wegen hoeveel Groente en Fruitafval (onderdeel van GFT) jij en de rest van jouw familie produceert. Dan kun je uit rekenen hoeveel wormen je nodig hebt! Die wormen kun je uit jullie tuin spitten of kopen in de winkel. Gebruik wel wormen van verschillende grootte (ook verschillende leeftijden). Je kunt met minder wormen beginnen, want wormen planten zich snel voort. Voer ze dan ook wel wat minder. Jonge wormen eten meer dan 'volwassen' wormen. Als de wormen na een week of twee gewend zijn, beginnen ze zich vol te proppen en al snel daarna zullen de eerste baby's verschijnen. Regenwormen zijn dan compost- wormen geworden.

de Steltkluut | 2016 | | pagina 21