Nachtdierenkamp l;*ar gaat met de vlinders en wat we er aan kunnen doen. Zijn verhaal maakte indruk. Aansluitend ruimen de kinderen samen met de vaders het tentenkamp weer op. Tijd voor het eindspel: Raad het dier! daar werden we allemaal wakker van. De kinderen gingen opgewekt naar huis. Ook de begeleiders kijken tevreden terug. Weer een prima kamp en een goede samenwerking tussen 't Duumpje en de Steltkluut. Nog snel even een warm dankwoord in het gastenboek van Staatsbosbeheer en de stilte keert weer terug in het mooie natuurgebied Braakman Noord. Het VADERDAGONTBIJT voorbereiden. Rond half negen schoven bijna alle vaders en ook vier jonge Stek- kertjes aan bij de kampeerders, we pasten maar net met z'n allen rond de gloednieuwe picknickbanktafel. Na een kleine hint van Marjon, zorgden de kinderen ervoor dat hun vaders niks tekort kwamen. De broodjes en de warme eieren smaakten prima in de buitenlucht. Met een gevulde maag is het goed muizen vangen. We vonden sporen: muizenkeuteltjes én twee bosmuizen (elke groep één), die we gauw bevrijdden uit hun vallen. Intussen stopten Joop en Eddy de nachtvlinders uit de vlinderval in loeppotjes. Zo konden we ze goed bekijken. Het waren er wel 33 in totaal, zodat elk kind een vlinder weer kon laten vliegen. De experts vertelden erbij welke soort vlinder het was. Bijvoorbeeld een Gewone grasmot. Wat een vreemde namen: Morpheusstofuil, Stompvleu- gelgrasuil, Zwarte-c-uil, Gele tijger, Zomerspikkel- bladroller! Bijzonder was de Oranje bruinbandspanner, omdat die maar zeer zeldzaam voorkomt in Zeeuws Vlaanderen. Ook de Vale duinrietboorder is een leuke zeldzame soort, vertelt Joop. Joop houdt ook een mooie presentatie over de dag- en nachtvlinders. Aan een aan dachtig 40-koppig publiek legt hij uit waarom het slecht

de Steltkluut | 2016 | | pagina 25