fïïuizenocrobatiek m \^Muizenacrobatiek Van: Bert van Broekhoven In juni riep mijn vrouw Lia me want ze zag iets in de tuin dat ze niet kon thuisbrengen. In onze tuin staat een hele grote Smeerwortel, een plant die je in Nederland op heel veel plaatsen kunt tegenkomen. Bij mij staat hij verwilderd in mijn tuin langs de vijver. Er komen heel veel bloemen in en het trekt heel veel bijen aan, een aanrader voor de tuin. Het was windstil maar toch bewoog de plant regelmatig. Nou dat moesten we maar eens wat beter gaan bekijken. Zo gezegd zo gedaan. Mijn verrekijker er bij gepakt en mijn fototoestel om te proberen het onbekende in beeld te krijgen en op de foto vast te leggen. Best wel spannend, wat zou dat nu toch zijn. Elke 10-15 seconden was er beweging in de plant en ja hoor met mijn verrekijker werd alles vrij snel duidelijk. Het was een muis die in de Smeerwor tel klom om te smullen van de zaadjes. Ik wist niet dat muizen daar zo gek op zijn. Maar om de zaden op te kunnen peuzelen heeft de muis beide voorpootjes nodig. Hij ging dus telkens naar beneden naar de grond om de lekkernij op te eten. Best wel grappig om te zien. Ik heb zelf nog nooit overdag een klauterende muis gezien, en al helemaal niet in een wankele plant zo'n 1 meter boven de grond, jullie wel? Foto's: Bert van Broekhoven Omdat de muis de zaden erg lekker vond en heel vaak terug kwam is het me ook gelukt er enkele foto's van te maken. Het schouwspel duurde ongeveer 15 minuten. Nou ik geniet van zulke momenten meer dan van een avonturenfilm op TV. Ga zelf ook eens op onderzoek in jullie eigen tuin. Je kunt er van alles in tegenkomen. Slakken, kikkers, duizendpoten, padden, vlinders, vogels, muizen, pissebedden, spinnen, egels, salaman ders, kevers, pierwormen, vliegen, bijen en nog veel meer... En mocht je net als ik ook iets spannends hebben meegemaakt maak er eens een klein verhaaltje van en stuur dit naar de redactie zodat ook anderen van jouw avontuur kunnen meegenieten.

de Steltkluut | 2016 | | pagina 26