Pfscheid van Karei Kquuj Afscheid van Karei Kauw Van: Lucien Calle Sinds een paar maanden huppelen er twee vrolijke konijntjes door onze tuin. We hebben een stukje afge spannen, waar ze lekker kunnen rennen en naar harten- lust kunnen graven. Onze beide dochters genieten elke dag van die tamme diertjes. De beestjes hadden voor dien altijd in een klein kooitje gezeten en konden ineens genieten van de vrije ruimte. Toen we ze in hun nieuwe ren vrijlieten begonnen ze direct te graven. Eigenlijk is dat heel opvallend. Waarschijnlijk hadden deze twee konijnen nog nooit de kans gehad om ook maar ergens te graven. En dan binnen een minuut waren ze vertrok ken... We zagen dat ze daarbij steeds ook aan allerlei worteltjes begonnen te knagen. Al snel zaten ze zo diep in de grond dat we de tunneltjes dicht langs het hekje regelmatig wat dicht hebben gedaan. Overdag stond hun hokje altijd open, maar 's avonds doen we ze in het nachthokje, je weet maar nooit of er een keer een hon gerige vos langskomt... Toen we op een avond het hokje wilden sluiten zagen we tot onze verbazing dat er een kauw in zat. Die vogel had wat moeite met vliegen en leek wel ziek. De konijntjes besnuffelden de nieuwe gast voorzichtig en na een korte kennismaking vonden ze het blijkbaar wel best. We gaven de nieuwe vogel ook maar een beetje eten. De vol gende ochtend het hok weer open gezet, de konijntjes en de kauw gingen een luchtje scheppen. Onze dochters waren supergelukkig met het nieuw huisdier, al liet die zich niet knuffelen. Hij had prachtige blauwe ogen. Ze noemden hem Karei Kauw. De vliegprestaties van Karei namen helaas snel verder af. Hij kon nog net naar de rand van de ren vliegen om erop te gaan zitten. De vogel was duidelijk flink ziek. Alles leek erop te duiden dat hij het harde leven buiten niet meer goed aankon en in de beschutting van het hok probeerde te overleven. We dachten dat Karei een beetje albino was, omdat hij op verschillende plekken grijze veren had. Onze dochters waren al snel erg gehecht aan Karei en ze drongen erop aan om met de vogel naar de dieren arts te gaan. En hoewel het zaterdag was konden we bij de dierenartsenpraktijk in Hengstdijk terecht. Daar werden we vriendelijk ontvangen en kregen we ook wat uitleg. Karei kreeg een antibiotica spuitje en ook een ontwormingsmiddel (als ik me dat goed herinner). Dat vond het beest niet prettig want opeens begon hij te spartelen en pikte flink in mijn vinger. De dierenarts vertelde dat de grijze veren door de ouderdom kwamen. Terug thuis bleef Karei de rest van de dag in het hokje zitten, helemaal niks geen energie meer om te vliegen, 's Avonds hadden we nog een stukje van het hok voor hem apart gemaakt, zodat hij ongestoord kon slapen. De volgende morgen lag het dier tot groot verdriet van onze dochters toch dood in het hok. We gaan er vanuit dat hij van ouderdom gestorven is. We wilden Karei samen met de kinderen begraven. We legden Karei op het gazon en gingen een mooi plekje voor hem zoeken. Toen gebeurde er plotseling iets ongelo felijks. Ineens kwam een groepje kauwen luid roepend boven ons cirkelen. Eerst waren het er maar een stuk of tien, maar het werden er steeds meer. Het leek wel of dat alle kauwen uit de omgeving als een magneet hier naartoe getrokken werden. Toen we even binnen waren zagen we naar schatting wel vijftig kauwen luid roepend boven Karei rondzwermen. Ineens was het over en vlogen ze verschillende kanten op. Om een minuut of tien later nog een keer terug te komen. Weer datzelfde tafereel van rondcirkelende kauwen die een hoop kabaal maakten. Daarna was het over en kwamen ze niet meer terug. Hoe valt zoiets te verklaren? Raakten die kauwen gewoon zo opgewonden omdat een soortgenoot dood in onze tuin lag? Kenden ze Karei? Kwamen ze als het waren afscheid van hem nemen? Wie het weet mag het X zeggen. Karei Kauw. Foto: Lucien Calle

de Steltkluut | 2016 | | pagina 27