Over Zwarte Kraaien en andere vogels ilfSipWSP Over Zwarte Kraaien en andere vogels K■ÊsSSfim&Mm t&ËmsSht&r'-*-- Door: George Sponselee Waar wij wonen, aan de oneven kant van de Stationsweg in Hulst, hebben we een prachtig uitzicht op een deel van de binnen- en een deel van de buitenvest. Het voorste gedeelte van het ravelijn tussen die twee waterpartijen is een weiland, verderop groeit een bos met populieren en eiken. Wij wonen op drie hoog. Vogelleven Is er een rijk vogelleven? Ja en nee. Altijd aanwezig zijn een paar zwarte kraaien, vele tientallen kauwtjes, bijna evenveel houtduiven. Waterhoentjes, meerkoeten, zilvermeeuwen, wil de eenden en futen ontbreken nooit. De futen broeden voor namelijk op de buitenvest. Jaarlijks zwemmen ze met jongen. Eksters zijn er natuurlijk ook. Waar zie je die niet? Als je ze goed bekijkt, kun je niet anders besluiten dan dat het erg fraaie vo- gels zijn. Alsjezezelf had moeten verzinnen, was je nooit op het idee gekomen het zo te doen. Kauwen zijn er ook volop. Waar zijn die niet? Buiten het broedseizoen zie je ze overdag in kleine groepjes samen fourageren op het weiland. Tegen de avond versmelten de groepen tot een vlucht van meer dan honderd vogels. Ze pauzeren hier nog even en vliegen dan en masse altijd dezelfde kant op. Vermoedelijk naar de Clingse of Steense bossen waar ze de nacht doorbrengen. Van tijd tot tijd een paar scholeksters, een of twee blauwe reigers, soms wel drie. Zielige figuren als je zo ziet zitten. Net oude mannen met afhangende schouders en de handen in de zakken die in een druilerige regen staan. Nu eens grote troepen Canada- en grauwe ganzen, maar dan ontbreken ze weer een hele tijd. Waarschijnlijk is er dan in de polder genoeg voedsel te vinden. Een tweetal Nijlganzen is meestal ook van de partij. Alle drie de soorten broeden hier, want ze lopen met pulli. En niet van elke soort één koppel! Er is i' Zwarte kraai. Foto: Bert van Broekhoeven

de Steltkluut | 2016 | | pagina 7