Goot u mee naor het bos van Hottem? In 1957 ging een klas van de Prinses Margrietschool uit Zwolle kamperen in de bossen bij Hattem. Dat uitstapje groeide uit tot een schoolwerkweek van formaat. Ieder jaar nemen er nu zo'n dikke vierhonderd kinderen uit heel Nederland deel aan het Nationaal Kamp Hattem. Toen in 2001 de Stichting Nationaal Kamp het bos kocht van de gemeente Hattem werd de Steltkluut erbij betrokken. Via de school de Oude Vaart zaten in het bestuur van die Stichting 2 Terneuzenaren waaronder uw voorzitter. Sinds die tijd onderhouden we het bos rondom het kampgebouw "De Zandkreek". Om de veilig heid tijdens het kamp te kunnen garanderen moeten bij voorbeeld bomen die een risico vormen worden geveld. Ook is het streven het bos zo te onderhouden dat het toekomstbestendig is. De knotgroep en jeugdgroep werden uitgenodigd om een weekend aan de slag te gaan. Door Lucien werd een beheersplan voor het bos gemaakt. Het zou een meer natuurlijk bos moeten worden. Dat eerste weekend werd flink gewerkt. In een deel van het bos werden 100 bo men geveld. Dat valt later nauwelijks op. Er staan er nog steeds veel. Daarna werd bijna elke winter een week endje Hattem op het programma gezet. Elk weekend worden na een snelle inventarisatie risicobomen geveld en verwerkt. Ook de Amerikaanse Vogelkers moet eraan geloven... Naast het werk is er tijdens zo'n weekend vooral ook tijd voor ontspanning en plezier. Een vroege ochtend wandeling, een excursie in de buurt en samen koken horen er natuurlijk allemaal bij. Ook deze winter staat een weekend gepland: van 27 t/m 29 januari is voor ons gereserveerd. We hopen met een gezellig clubje die kant uit te kunnen gaan. Ook u bent uitgenodigd. We verblijven in het gebouw. Het vertrek uit Terneuzen is vrijdag in de late middag/vroege avond, we proberen zoveel mogelijk samen te rijden. In de loop van zondagmiddag zijn we weer terug. Aanmelden en meer informatie: info@steltkluut.nl Als je meer wilt weten over het nationaal kamp neem dan een kijkje op www.nationaalkamp.nl. Als je meer over het gebouw te weten wilt komen ga je naar www.zandkreek.nl. Bewaarexemplaar

de Steltkluut | 2016 | | pagina 28