Uitnodiging najaarsvergadering De Natuurwerkdag u Uitnodiging najaarsvergadering en Natuurwerkdag De ledenvergadering wordt gehouden op dinsdag 12 december om 19.30 uur in onze clubruimte, Edvard Grieghof 113, Terneuzen (ingang aan achterzijde). Agenda: Welkom Mededelingen Begroting 2018 Verslagen werkgroepen over 2017, per werkgroep maximaal 10 minuten Rondvraag Pauze Na de pauze zijn er twee presentaties, beiden door Bas de Maat, van Provincie Zeeland: De nieuwe Natuurbeschermingswet. Sinds 1 -1 -2017 is de nieuwe natuurbeschermingswet in werking. Bas zal toelichten wat deze belangrijke wet inhoudt en wat de voornaamste verschillen met de voorgaande wetten zijn. Bestrijding van exoten. Allerlei uitheemse planten en dieren breiden zich in Nederland uit, met schadelijke economische en eco logische gevolgen. Met wisselend succes worden bestrijdingsacties gevoerd, die vaak veel geld kosten. De Europese Unie heeft een lijst met soorten samengesteld, die verplicht betreden moeten gaan worden. De provincie werkt aan een opzet hiervoor in Zeeland. Zaterdag 4 november is weer de jaarlijkse Natuurwerkdag. Gezellig werken in groepjes op een mooie locatie ergens in de natuur. Doet u ook mee? Dit jaar vindt deze in onze regio weer plaats op enkele locaties: o.a. in Terneuzen en in Clinge. ledereen kan op deze locaties mee doen, graag wel liefst ruim van tevoren opgeven via www.natuurwerkdag.nl (dit is wel heel belangrijk, ivm gereedschap, catering etc.). Alle deelnemers krijgen wat te eten en drinken. Als u een hele dag blijft is het wel nuttig om ook zelf iets voor de lunch mee te nemen. U hoeft geen gereedschap mee te nemen en er zijn ook handschoenen aanwezig. Het is goed mogelijk dat er nog enkele andere locaties bij komen waar er gewerkt zal worden, maar dat is nu nog niet bekend. Op de website zullen deze tijdig bekend gemaakt worden. Terneuzen In Terneuzen wordt gewerkt langs de Otheense kreek. Er worden veel knotwilgen geknot en er wordt in bosjes gewerkt. Daarnaast zijn er weer speelse elementen als klimnetten. De deelnemende groepen zijn Natuurspeeltuin de Boomhut, Scouting EOS Hubertus, en Scouting de Vier Ambachten, De Steltkluut, Stekkertjes en bezoekers. Het opstarten gebeurt in de kinderboerderij, daar worden ook de pauzes gehouden. Alle groepen kunnen opstarten op het moment van aankomst. Er wordt gewerkt tot een uur of 12, dan is er lunch, waarna er's middags weer gewerkt wordt. De meeste speelse activiteiten vinden in de directe omgeving van de kinderboerderij plaats. Contactpersoon is Lucien Calle (06-22792100). In Clinge wordt er weer gewerkt op het terrein van Stichting Tragel. Er zijn diverse klusjes, rond de natuurvijvers. De knotwil gen rond de grote vijver zullen worden geknot en het takhout wordt verwerkt in een vlechtscherm rond de kleine vijver. Er wordt om 10.00 uur opgestart in of bij de plantenkas. Daar worden ook de pauzes gehouden. Contactpersoon is André IJsebaert (06-13644688).

de Steltkluut | 2017 | | pagina 17