Elk roof vogeljong zijn eigen pospoort ^Roofvogels ringen buizei B. Naar zwaaien. boor: Anja van der Giessen. Foto's Rob Kregting C. Beide antwoorden zijn goed. En dan noemen ze ons uilskuikens! Kijk eens hoe mooi wij zijn, hoe schattig stil wij kunnen zitten! 3. Wat moet je doen als je een jonge roofvogel ziet zitten op de grond? A. Een foto van maken. C. Laten zitten, want de ouders vinden hem vanzelf. Wij zijn de buizerds, dat heb je toch al wel gezien? Met z'n drieën zitten we in een hele hoge boom, komt er een mens naar boven geklommen, zonder ladder! Zo sterk! Pakt hij ons beet en steekt ons in een tas! Brr- rr.... Nu was onze moeder er niet en lagen we daar met z'n drieën op een kleedje, net als een pinguïn. Vreselijk spannend vonden we het, gelukkig werden we weer terug naar boven gebracht. 4. Kunnen roofvogels en uilen ruiken? A. Ja, natuurlijk. B. Nee, dat kunnen ze niet. De antwoorden op deze vragen mag je emailen naar: jeugdgroep©steltkluut.nl Er zijn leuke prijzen mee te winnen: geen jonge prijzen, maar juist uit een heel ver verleden, waar we in zullen gaan "duiken". Dan zien we elkaar in de Steengroeve van Nieuw-Namen. Ik ben een Torenvalk. Het is zaterdag 13 juni. Zitten we daar in onze nestkast, boven de koeien en stieren, komt er opeens zo'n monster naar binnen. Het lijken wel vijf reuzenwormen aan elkaar! Lekker hapje heb je voor ons meegebracht Mam. Wat!?! Het pakt mij, m'n broer en zus vast. Help! We worden in een donker 'hol' gedaan en het beweegt. Het is helemaal geen hapje, het is een mensenhand. Worden we om de beurt uit het 'hol' gehaald en dan hang ik opeens onder ste boven met m'n poten vast. En wat ik allemaal om me heen zie: heel veel kinderen en een paar van die mensen die iets zeggen over hoeveel ik weeg, of ik een jongen of een meisje ben, wat ik gegeten heb... Als laatste doen ze ook nog een ring om mijn poot. Mijn broer en zus hebben ook zo'n ring! En dan vragen die volwassenen aan de kinderen: Welk antwoord is juist? 1Waarom wordt de vleugellengte van een jong gemeten? A. Om de leeftijd te bepalen. B. Dan weten we hoever de vogel kan vliegen. C. Dan weet je wie de vader is. Waarom worden jonge uilen/roofvogels geringd? Dat vind ik zo mooi staan, zo'n gekleurde ring rond mijn poot. Dm fp we>+or\ hne miH 7P wnrHpn en wanr 7p. naar toe 2. A.

de Steltkluut | 2017 | | pagina 24