e In de schijnwerper Tekst en foto: Rob Kregting Vanuit de huiskamer is het zicht naar buiten gelaagd: een zand bak tussen het slangenkruid, dan akkers met graan, in de verte een boerderij."We willen een tuin met inheemse planten, zoals teunisbloem, paardebloemstreepzaad en donderkruid. Er zitten inmiddels wel zeven soorten hommels", aldus Sandra Dobbe laar (1975, Vogelwaarde, twee huizen verder opgegroeid) "Wie ik ben? Gewoon Sandra. Als kind was ik veel buiten: op het landje van Opa Bos, bezig met slakken, jonge muizen, ge- jtvogels of haasjes. Er moest heel wat gered worden. Ik ging naar dezelfde school als waarop onze kinderen nu zitten. Daarna zat ik op het Zeldenrust. In Breda deed ik de Pabo, in Tilburg vervolgens biologie op de Fontys Hogeschool. Ik was als vrijwilliger al jong actief bij Landschapsbeheer Zeeland (SLZ), en kon daar na mijn opleiding een baan krijgen als pro jectmedewerker. In die tijd heb ik Zeeland pas echt goed leren kennen. Bij SLZ heb ik van alles gedaan, nu ben ik projectleider." "Rond mijn zestiende zat ik als leiding in het jeugdwerk bij Kindervakantieweek Hontenisse en Scouting Kloosterzande. In de vakanties deed ik vaak mee aan jongerenkampen van het IVN in Nederland en België. Met de Steltkluut ben ik in contact gekomen eerst via excursies en de knotgroep. Daar leerde ik de leiding kennen van de jeugdgroep, de Stekkertjes en van het één kwam het ander. In het begin wat meelopen, maar al snel nam ik meer taken op me: programma bedenken, activiteiten organiseren en begeleiden en het jeugdblad maken. Op een gegeven moment hadden we zoveel leden dat we een speciale jongerengroep hebben opgestart: de Vlaamse Gaaien. Heel leuk is dat een aantal jongeren uit die groepen nu ook werk zaam is in bos en natuur. Bij de Stekkertjes begon ik destijds met Marian Langeveld, Lucien en later met Anja, Marjon en Hanneke. Een leuke club. Dat heb je echt wel nodig. Niet alleen om leuke dingen te kunnen aanbieden, maar ook om elkaar te motiveren. Ik heb ook nog enkele jaren in het bestuur van de Steltkluut gezeten. Met de redactie van het blad help ik nog steeds mee. Naast de Steltkluut ben ik ook actief geweest met insecten (vooral bijen, wespen en vliegen) en was ik actief lid van de Zoogdierwerkgroep Zeeland. Sinds de komst van onze kinderen ligt dat allemaal een beetje stil. Alleen de monitoring van de Kamsalamander rondom Zaamslagveer doe ik nog elk jaar. Af en toe neem ik in het winterseizoen de kinderen mee naar de knotgroep. Onze oudste dochter Elisa wordt lid van de Stekkertjes en ik zal dan zelf ook weer actiever worden." "Het blad van de Steltkluut vind ik nu superleuk en -mooi. Ik hoop dat er ruimte blijft voor spontane bijdragen van leden, dat het breed gedragen blijft. Voor de vereniging zou 't goed zijn als er wat meer actieve leden zouden zijn, die aan prakti sche zaken bijdragen. Nu zie je toch telkens dezelfde mensen terug in verschillende werkgroepen." Buiten ziet alles er nog hetzelfde uit. Een laagje slangenkruid, graan en boerderij.

de Steltkluut | 2017 | | pagina 3