Als de Jager het water bereikt had begon die onmiddellijk met een zeer intense spoelbeurt. ledereen die wel eens in het schor loopt weet hoe moeilijk het is om het hardnekkig plakkende scheldeslib te verwijderen. Het duurde dus nog wel even vooraleer de witte vleugelvelden en de gelige nekstreep van de Jager opnieuw zichtbaar werden. Na enige tijd probeerde hij diverse malen op de wieken te gaan, maar had duidelijk nog niet de kracht om vanop het water op te stijgen. Zijn opgestoken vleugels leken wel een zegeteken, maar dat zal dan niet geweest zijn voor het succes van zijn onderneming, maar eerder als een teken van opluchting dat hijzelf het had overleefd. De Jager liet zich noodgedwongen met de opkomende getijdestroming meedrijven richting De Griete. De langstrekkende visdiefjes voerden schreeuwend dreigende duikvluchten uit naar de stoutmoedige rover, alsof ze wilden zeggen: eigen schuld - dikke bult! Nog eens 15 minuten later zagen wij de aanvaller uiteindelijk uit het water opstijgen richting zandbank op het midden van de Schelde. Daar bleef hij lange tijd in de zon zitten om verder op krachten te komen. In elk geval was hij nu een ervaring rijker en zal misschien wel het kaliber van zijn prooien wat bijstellen. De Zilvermeeuw hadden wij intussen wat uit het oog verloren, maar wij hebben alle twijfels of zij na dit avontuur nog over al haar normale functies zal kunnen beschikken. Moraal van het verhaal: Als je op de limiet van je mogelijkheden werkt, kunnen de omstandigheden wel eens tegenzitten zodat je moet overschakelen op een strategie om je eigen vel te redden. Wie het verloop van het heetst van de strijd vanop de eerste rij nog eens wenst te beleven, kan dit doen door het bekijken van het filmpje gemaakt door Bert. Het is te vinden via de link: www. youtube.com/watch?v=dxWZnaBHL3s. Ook op de site Trektellen.nl zijn bij de telresultaten van 21/05/2017 nog een aantal foto's geplaatst (link: www. trektellen.nl/count/view/414/20170521

de Steltkluut | 2017 | | pagina 9