O Door: Rob Kregting (tekst foto) Huub Bun (Hulst, 1961woont aan de noordrand van Hulst. "Wie ik ben? Ik ben leraar. En breed geïnteresseerd in de natuur. Vogels, insecten, planten. Ik deel dat graag met anderen." "Toen ik klaar was met het Jansenius had ik allerlei plannen om verder te gaan studeren. Biologie, tandheelkunde, scheikunde. Uiteindelijk heb ik in Tilburg de Sportacademie gedaan. Maar als gymnastiekleraar was het vrijwel onmogelijk goed werk te krijgen. Ik heb daarom ook de lerarenopleiding gedaan bij de Katholieke Hogeschool Tilburg, zoals dat toen heette. Ik ben eerste graads bevoegd leraar economie. Sinds 1988 geef ik economie aan het Reynaertcollege, voorheen het Jansenius Lyceum" "Mijn belangstelling in de natuur is eigenlijk begonnen met mijn drie ooms Neve. Edward, Wim en Jos Neve, die me re gelmatig meenamen naar Saeftinghe, vooral voor de vogels. Tellen in Saeftinghe ben ik sinds die tijd blijven doen, zowel Laagwatertellingen en ook broedvogeltellingen onder leiding van Mare Buise." "Ik ging ook zelf op pad, meestal naar het Groot Eiland. "Officieel" ben ik begonnen met de Cambronse Kreek, waar ik in 1977 mijn eerste inventarisatie deed, toen nog met diverse territoria van grauwe gors. Dat ben ik daarna steeds meer gaan doen, tot ik in 1994 samen met Adrie van de Wiel mijn "eigen gebied" kreeg: de Vlaamse Kreek. Broedvogels inventariseren voor Staatsbosbeheer doe ik daar nu nog steeds. Ik kijk niet alleen naar de vogels, maar ben ook geïnteresseerd in de andere levende natuur. Het is een gebied met fantasti sche natuurwaarden. Ik ben een groot liefhebber van zangvo gels. Met name de gele kwikstaart en de waterpieper hebben de laatste jaren vooral mijn interesse. Deze vogels zie ik vaak op de gemeenschappelijke slaapplaatsen bij de Vlaamse Kreek. De Vlaamse Kreek heeft ook een mooie orchideeënweide, met wel zes verschillende soorten. En ook zijn er interessante insec ten. Zo ontdekte ik er o.a. een zuidelijke spitskopje (sprinkhaan) en een kanaaljuffer. Verder zie ik er de vos: geweldig! Ik mag hem graag zien. Hij vist er zelfs. Ik vind er af en toe afgebeten resten van vis graten. Er is daar wel sprake van een bijzondere achteruitgang van de wilde eenden. Dit komt volgens mij niet alleen door vossen, gege ven het beperkte aantal gevonden prooiresten van eenden of ganzen." "Met de Steltkluut ben ik o.a in contact gekomen met Fons de Kindt, die vroeger vogelexcursies in Clinge hield in die tijd nog met zingende geelgors en matkopmezen. Sinds mijn vijftiende ben ik lid. En met name actief in de Vogelwerkgroep. Ik herinner me nog heel goed een nachtzwaluwexcursie naar Wachtebeke onder leiding van Luc Bekaert. Peter Maas, destijds toen al behorende bij de harde kern van de Steltkluut, was daar ook bij toen nog met z'n pukkeltje en iets meer haar. Met het invallen van de schemer begonnen de nachtzwaluwen allemaal te zingen, die zwaluwen. Heel bijzonder." "Verder hou ik me alweer een aantal jaren bezig met trektellen, meestal op telpost het Hellegat op de dijk bij het Hellegatschor bij gemaal Kampen. De Vogeltrek boeit me bijzonder. In het najaar, maar ook in het voorjaar trekken hier duizenden vogels van allerlei pluimage voorbij." "Voor de Steltkluut als vereniging denk ik dat het belangrijk is jongeren te stimuleren voorde natuur. Ik doe mee aan het Stadsvogelproject, maar ook daar is't een uitdaging om jon geren te bereiken. We zouden bijvoorbeeld een cursus vogel kijken kunnen aanbieden, daar wil ik zelf ook een bijdrage aan leveren." "Over het blad ben ik tevreden, 't Is toegankelijker geworden. Wel iets minder "wetenschappelijk", 't Is natuurlijk de uitdaging daar een evenwicht in te vinden, 't Ziet er prachtig uit, qua layout en foto's." Bij 't vertrek roept Huub me nog na dat hij eigenlijk een gelui denman is. Qua vogels, 't Is heel rustig daar, aan de rand van Hulst.

de Steltkluut | 2017 | | pagina 3