de Bierkreek De Baeckermat^ Uitnodiging Voorjaarsvergadering dinsdag 16 april. De 1001 Soortendag in Koewacht BMP-tellingen Saeftinghe 2019 (en verder) www.debaeckermat.nl Boerderijresta urant Landwinkel Akkerbouwbedrijf Kelvin Terminals KA Korte berichten Restaurant Paviljoen 't Schor Havenstraat 54 NL - 4569 TL PAAL Danny en Christien Buijsrogge 0031 6 25 38 22 77 paviljoen@tschor.nl www.tschor.nl Bernhardstraat 80 - 4554 BD Westdorpe - tel. 0115 453832 - infow debaeckermat.nl Op dinsdagavond 16 april houden we een ledenvergadering in het Steltkluut clublokaal, Edvard Grieghof 113,4536 ES Terneuzen. Aanvang: 19.30 uur, zaal open om 19.15 uur. Lezingen door de leden Na de pauze is er ruimte voor een paar lezingen door de leden. Wie heeft nog een leuk onderzoek, verhaal of belevenis op de plank liggen. Graag even van tevoren aanmelden bij Adri Paauwe, voorzitter@Steltkluut.nl. Graag ook even aangeven hoe lang de babbel gaat duren, zodat we het op elkaar kunnen afstemmen. Agenda: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Jaarrekening 4. Verslag kascommissie 5. Korte verslagen (liefst alleen mededelingen) werkgroepen 6. Rondvraag 7. Pauze (om ca. 20.15 uur) met koffie ed. Het begint al een klein beetje een leuke traditie te worden, de 1001 soortendag. Met zoveel mogelijk geïnteresseerde mensen het veld in gaan om zoveel mogelijk dieren en planten op te sporen en op naam te brengen, ledereen kan meedoen en van elkaar leren. Ook als je beginner bent. Schroom niet en kom gezellig meedoen. De dag vindt plaats op zaterdag 15 juni vanuit de Theetuin, Klapstraat 38, Koewacht (hoek Fortdijk/Klapstraat). Er wordt geïn ventariseerd in de directe omgeving van de Theethuin, alleen de vogelaars bestrijken een groter gebied. Het programma is op het moment van het drukken van de Steltkluut nog niet helemaal uitgewerkt maar ziet er onder voorbehoud als volgt uit 530 Vogelwerkgroep (start Tweede Verkorting, hoek Fazantendreef) 930Theetuin: planten- en insectenliefheb bers starten met een korte bespreking van de planning van de dag. Voor iedereen is er koffie en rond tien uur gaan we het veld in. De insectenwerkgroep gaat in ieder geval een nachtvlinderval zetten en die 's mor gens bij de koffie uitpluizen. 12.00 uur Pauze Theetuin, met soep. De vraag is aan iedereen die blijft eten om zelf aanvullend een boterhammetje mee te nemen. 1330 Start middagprogramma voor planten- en insectenliefhebbers en jeugd (voor kinderen vanaf 6 jaar). De jeugd gaat waterbeestjes (amfibieën en waterinsecten, met een fuik) en bosdiertjes zoeken. Neem zelf een loepje en potje mee! 15.30 Afronding activiteiten, in Theetuin is nog t/m 16.00 uur koffie en thee voor de deelnemers voorzien. Ook later aansluiten bij een groep is geen probleem, met uitzondering van de jeugdactiviteit. Als je naar deTheetuin komt krijg je daar te horen waar je de groep van keuze kunt vinden. Of we de 1001 soorten gaan halen is erg onzeker, maar het wordt vast een gezellige en leerzame dag. Meld je aan en doe mee! Aanmelden op info@steltkluut.nl Eens in de zes jaar wordt heel Het Ver dronken Land van Saeftinghe geïnven tariseerd op broedvogels. De resultaten van de meest recente inventarisatie leest u in een artikel elders in deze Steltkluut. Buitenom deze zes-jaarlijkse inventari saties worden door de vogelwerkgroep van De Steltkluut, in samenwerking met Het Zeeuwse Landschap, jaarlijks BMP-tellingen (Broedvogel Monitoring Project) in een aantal plots verspreid over Saeftinghe georganiseerd (zie on derstaande afbeelding). Mare Buise heeft deze tellingen altijd met veel inzet gecoördineerd en een belangrijk deel van de tellingen voor zijn rekening genomen, maar nu echter be sloten dat het tijd is geworden het stokje D*1 steltkluut lente 2019 over te dragen. Voor 2019 is de planning inmiddels grotendeels rond. De tellers kunnen echter nog wel wat extra hulp gebruiken. Heeft u zin om een paar keer per jaar broedvogels te tellen in Saef tinghe, informeer dan geheel vrijblijvend naar de mogelijkheden via vogelwerk- groep@steltkluut.nl. Adverteren? info@steltkluut.nl CORRIE MACCOLL LIMITED

de Steltkluut | 2019 | | pagina 10