Agenda Legenda JULI AUGUSTUS SEPTEMBER Werkgroep Vogel werkgroep a. Datum Zaterdag 6 juli 2019 V\ Activiteit Hoogwatertelling Saeftinghe Tijd 16:30 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe Werkgroep Plantenwerkgroep r-rn Datum maandag 8 juli 2019 Activiteit Florawandeling Put van Emmery Tijd 19:00-22:00 uur Plaats Axel, parking bij Put, net voorbij Den Doelder Pallets aan noordelijke parallelweg langs de Langeweg. Info We gaan hier de oevers afstruinen op zoek naar water-, moeras- en oeverplanten. Het water in de put is zoet en de oevers zijn zanderig. Op kale plekjes op de oever heeft hier bijvoorbeeld veel Akkerandoorn gestaan. Ook kijken we nog even in en langs het jonge bos dat hier aangeplant is in 1999. Werkgroep Plantenwerkgroep Datum donderdag 18 juli 2019 Activiteit Waterplanten in Oost-Zeeuws Vlaanderen Introductiecursus Tijd 19:30-22:00 uur Plaats BraakmanboerderijStaatsbosbeheer, Braakmanweg 5,4521 PV Biervliet. Aanmelden Aanmelden vóór 12 juli via plantenwerkgroepifflsteltkluut.nl Info Zie pagina 10 in deze Steltkluut Werkgroep Plantenwerkgroep /<*-) Datum zaterdag 20 juli 2019 Activiteit Inventarisatie excursie Waterplanten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Info Zie pagina 10 in deze Steltkluut. Locaties en tijd worden afgesproken tijdens de introductiecursus. Werkgroep Vogelwerkgroep Datum Zondag 21 juli 2019 Activiteit Laagwatertelling Saeftinghe Tijd 9:45 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe Werkgroep Plantenwerkgroep Datum zaterdag 3 augustus 2019 Activiteit Inventarisatie excursie Waterplanten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Info Zie pagina 10 in deze Steltkluut. Locaties en tijd worden afgesproken tijdens de introductiecursus. Werkgroep Vogelwerkgroep Datum Zondag 18 augustus 2019 Activiteit Laagwatertelling Saeftinghe Tijd 9:00 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe ^^1 Plantenwerkgroep Vogelwerkgroep Werkgroep Plantenwerkgroep Datum dinsdag 20 augustus 2019 Activiteit Florawandeling Braakman Noord - Tandzaden in drooggevallen poelen Tijd 19:00-22:00 uur Plaats Hoek, Savooyaardsweg ten noorden van de Braakmankreek, inganq waterski Aanmelden Plantenwerkgroep0steltkluut.nl Info Onder begeleiding van Nathalie De Somer en Bert van Broekhoven gaan we de verschillende soorten Tandzaden determineren die groeien in drooggevallen poelen. Werkgroep Vogelwerkgroep A Datum Zaterdag 31 augustus 2019 Activiteit Hoogwatertelling Saeftinghe Tijd 14:15 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe Werkgroep Stekkertjes Datum zorrdag^l septemberVoi 9 jf. Activiteit Nachtdierenkamp Plaats Braakman-Zuid Aanmelden Uiterlijk maandag 19 augustus of zoveel eerder als mogelijk via: jeugdgroep 3 5teltkluut.nl Info Samen met de jeugd uit West-Zeeuws-Vlaan- deren (deVisdiefjes) op kamp. Speuren naar nachtdieren op allerlei manieren, maar allemaal in het donker! Speurtocht langs de muizenvallen om levend muizen te vangen en 2e te tellen. Nachtvlinders lokken met stroperige lokstof of met lichtval. En luisteren naar de overvliegende vleermuizen met een vleermuizenbat. Wat je allemaal nodig hebt voor het kamp en de details over het programma, volgt na aanmelding. Deze activiteit is alleen voor leden van 't Duumpje of de Steltkluut. ft' Werkgroep Plantenwerkgroep Datum zaterdag 14 september 2019 Activiteit Florawandeling Zilte Flora - Nol van Ossenisse Tijd 9:00-12:00 uur Plaats Hulst, hoek Knuitershoek Zeedijk Aanmelden Plantenwerkgroep@steltkluut.nl Info In de Nol van Ossenisse verkennen we de zilte flora onder begeleiding van Peter Maas. Werkgroep Vogelwerkgroep Datum Zondag 15 september 2019 Activiteit Laagwatertelling Saeftinghe Tijd 8:00 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe Werkgroep Datum Activiteit Tijd Plaats Aanmelden Info Stekkertjes zondag 22 september 2019 Op avontuur in Saeftinghe 13:30-16:00 uur We verzamelen op de parkeerplaats bij de ingang van Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmadorp. Vertrek om 13.30u. Zijn daar terug om 16 uur. Uiterlijk 14 september aanmelden bij: jeugd- groepcfflsteltkluut.nl Zeedruiven, garnalen en krabben vangen, glibberen en glijden in de modder en over diepe geultjes springen. Als het goed weer is kunnen we zelfs nog even zwemmen. Wie durft? Meene men: Trek oude schoenen aan, die vies mogen worden of laarzen die strék om je voet blijven zitten, óók in de modder. Neem eten en drinken mee een handdoek, vuilniszak en droge kleren voor als we terugkomen uit het schor. Gratis voor leden; voor niet-lid kinderen - van 6 tot 14 jaar - vrijwillige bijdrage van 2,50 euro. Werkgroep Vogelwerkgroep Datum Zaterdag 28 september 2019 V\ Activiteit Hoogwatertelling Saeftinghe Tijd 13:15 uur Plaats Parkeerterrein bezoekerscentrum Saeftinghe Let op, er kunnen altijd wijzigingen plaatsvinden in de agenda. Raadpleeg de website of facebook voor de actuele agenda. Stekkertje Landschapsbeheer Planologiewerkgroep Steltkluut Insectenwerkgroep

de Steltkluut | 2019 | | pagina 14