Een onderzoek naar waterplanten in Oost Zeeuws Vlaanderen. DOE MEE! de Bierkreek De Baeckerma ->r Kelvin Terminals Boerderijresta urant Landwinkel Akkerbouwbedrijf www.debaeckermat.nl Waterplanten onderzoek Advertenties Restaurant Paviljoen 't Schor Havenstraat 54 NL - 4569 TL PAAL Danny en Christien Buijsrogge 0031 6 25 38 22 77 paviljoen@tschor.nl www.tschor.nl -«P Door: Peter Maas Wat weten we eigenlijk over deze groep planten? Vaak is er het idee dat Zeeland op dit vlak niet zo soortenrijk is. Immers, het brakke water in onze sloten, kreken en watergangen is voor veel waterplanten niet bepaald aantrekkelijk. Dus komen we vaak niet veel verder dan enigszins zouttolerante soorten als Schedefonteinkruid, Grof hoornblad of Zannichellia. Maar er is ook zoet water in onze streek. Hoe dichter naar het zuiden toe, hoe meer we op de pleistocene zandgronden komen en daar is het oppervlaktewater zoet. Dat moeten we dus terug kunnen zien in de soortensamenstelling van de waterplanten. En dus kunnen we daar soorten verwachten als Fijne waterranonkel. Waterviolier, Tenger fonteinkruid of Wortelloos kroos. Ooit groeide er zelfs Krabbenscheer in Canisvliet en Drijvende waterweegbree bij Clinge! Programma: 1Introductiecursus waterplanten in Oost Zeeuws Vlaanderen door Peter Maas Donderdag 18 juli, 19.30 uur tot circa 22.00 uur Braakmanboerderij Staatsbosbeheer, Braakmanweg 5,4521 PV Biervliet 2. Inventarisatie-excursie Zaterdag 20 juli, vanaf 9.00 uur 3. Inventarisatie-excursie Zaterdag 3 augustus, vanaf 9.00 uur Startpunten en te onderzoeken gebieden worden tijdens de cursusavond bepaald. Tenger fonteinkruid Zannichellia De stelt kluut zomer 2019 De plantenwerkgroep van de Steltkluut organiseert twee spe ciale inventarisatie excursies, waarbij we het gebied tussen Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Sas van Gent willen onderzoe ken op het voorkomen van waterplanten. Ter voorbereiding wordt een introductiecursus gegeven om de herkenning van deze soms lastige groep planten te vergemakkelijken. Deelname staat open voor iedereen en is gratis. Aanmelden vóór 12 juli via plantenwerkgroep@steltkluut.nl! Schedefonteinkruid CORRIE MACCOLL LIMITED BIOLOGISCHE R 0 Z E N K W E K E R I Bernhardstraat 80 - 4554 BD Westdorpe - tel. 0115 453832 - info@debaeckermat.nl Adverteren? info@steltkluut.nl

de Steltkluut | 2019 | | pagina 6