Contributie 2020 Oproep meting biodiversiteit bij Axel Sportpark 2020 De Steltkluut staat aan de vooravond van een nieuw decennium Korte berichten m Waar staat onze vereniging anno 2020? Waar ligt onze focus? Welke activiteiten pakken we op en niet in het minst: hoe krijgen we meer mensen betrokken bij de natuur in Oost-Zeeuws-Vlaanderen? Hoe komen we aan meer leden? Op welke manier krijgen we meer leden actief binnen de werkgroepen en niet te vergeten: waar vinden we een nieuwe, krachtige impuls voor ons bestuur? Allemaal belangrijke zaken waar we U voor nodig hebben. Van jong tot oud, alle leden zijn welkom op de zogenaamde Schorrendag op 29 februari. In een mooie en inspirerende omgeving gaan we gezamenlijk het gesprek aan onder leiding van een externe dagvoorzitter. We willen ideeën opdoen en uitwerken en zullen deze verwerken tot concrete speerpunten in een werkplan voor 2020 en verder. Kom naar de Schorrendag op zaterdag 29 februari Van 10.00 uur tot 15.30 uur Inclusief lunch en korte natuurwandeling Aanmelden via email naar Schorrendag@steltkluut.nl Hou de website in de gaten: www.Steltkluut.nl Bij deze verzoeken we u om de contributie voor 2020 over te maken. De minimum-contributie bedraagt 25 Euro. Een hoger bedrag is welkom. Graag voor 1 februari betalen via rekeningnummer: IBAN: NL81 RABO 0136605540 - Bic: RABONL2U t.n.v. Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut Vermeld s.v.p. ook even namens wie de contributie bedoeld is. De naam van het lid komt immers niet altijd overeen met de naam van de rekeninghouder. Dat voorkomt ons een hoop puzzelwerk. Door: Bert van Broekhoven De Steltkluut is van plan om in 2020 in het gebied Axel (sportpark) zoals dat bekend is binnen waarneming.nl intensief te gaan inventariseren en te proberen in 2020 daar meer dan 1000 soorten te gaan vinden. Alle waarnemingen van alle verschillende soortgroepen (vogels, planten, bijen, vlinders, vissen, amfibieën, mossen, paddenstoelen etc) die van dit gebied ingevoerd worden in waarneming.nl doen automatisch mee. Hiernaast een kaartje van het betreffende gebied waarin diverse biotopen te vinden zijn zoalsoud bos, jong bos, water, parkeerplaatsen, bebouwing, grasvelden, ruigtegebiedjes en een klein stukje agrarisch gebied. Bij deze de een oproep aan iedereen om ook uw waarnemingen binnen dit gebied te registreren op waarneming.nl. Indien dan niet lukt of als u hierbij geholpen wilt worden dan kunt u dit aangeven via het emailadres BioAxel2020@steltkluut.nlIndien u voor dit doel een keer samen met een werkgroep van de Steltkluut op pad wilt voor dit project dan is dat ook mogelijk. Aanmelden kan ook via het hierboven vermelde emailadres. Om de vorderingen van het project live te kunnen volgen kun je kijken op waarneming. nl/bioblitz/axel-sportpark-2020/. Via die link is direct te zien hoeveel soorten er al gezien zijn en welk percentage van het doel op dat moment is gerealiseerd. Hopelijk heb ik u geprikkeld om samen met ons het gestelde doel te gaan halen. 1001 lijkt erg veel maar wij denken dat het haalbaar is. 15

de Steltkluut | 2019 | | pagina 15