de Bierkreek De Baeckerma >r< 2020: Jaar van de Wilde Eend Uitnodiging Voorjaarsvergadering woensdag 15 april Kelvin Terminals Boerderijresta urant Landwinkel Akkerbouwbedrijf Advertenties Restaurant Paviljoen 't Schor Havenstraat 54 NL - 4569 TL PAAL Danny en Christien Buijsrogge 0031 6 25 38 22 77 paviljoen@tschor.nl www.tschor.nl Bernhardstraat 80 - 4554 BD Westdorpe - tel. 0115 453832 - infoCa debaeckermat.nl Korte berichten Verslag van schorredag en lezingen door de leden CORRIE MACCOLL LIMITED BIOLOGISCHE R 0 Z E N K W E K E R I J" Op woensdagavond 15 april houden we een ledenvergadering in het Steltkluut clublokaal, Edvard Grieghof 113,4536 ES Terneuzen. Aanvang: 19.30 uur, zaal open om 19.15 uur. Agenda: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Jaarrekening 4. Verslag kascommissie 5. Korte verslagen (liefst alleen mededelingen) werkgroepen 6. Rondvraag 7. Pauze (om ca. 20.15 uur) met koffie ed. Na de pauze wordt er verslag gedaan van de schorredag. Nieuws is dat er een communicatiegroep van start gaat. We bespreken ook hoe we verder willen gaan met de vernieuwing en verbreding van het bestuur. Misschien is er daarna nog ruimte voor een paar korte lezingen door de leden. Wie heeft nog een leuk onderzoek, verhaal of belevenis op de plank liggen. Graag even van tevoren aanmelden bij Adri Paauwe, Voorzitter@Steltkluut.nl. Graag ook even aangeven hoe lang de babbel gaat duren, zodat we het op elkaar kunnen afstemmen. Onderzoek Gevraagd wordt om het tellen van vrouwtjes en mannetjes in groepen Wilde Eenden en deze informatie invoeren op Waarneming.nl.Tevens wil men meer inzicht krijgen over de mogelijke problemen in de kuikenfase, in het voorjaar zal er een nieuwe versie van de KuikenTeller app worden gelanceerd. Alle updates over het Jaar van de Wilde Eend zullen verschijnen op de website www.jaarvandewildeeend.nl. Door Bram Vroegindeweij Vogelbescherming Nederland en Sovon hebben 2020 uitgeroepen tot Jaar van de Wilde Eend. Beide organisaties vragen onze medewerking aan een onderzoek naar de afname van het aantal Wilde Eenden, die sinds de jaren 90 zijn afgenomen met ongeveer 30%. Zo lijkt het aantal mannen en vrouwen in de populatie van de Wilde Eend niet in balans te zijn, tevens is er het raadsel rond de kuikenoverleving. Uit onderzoek is gebleken dat de oorzaak van de daling van het aantal broedvogels niet zit in een slechter broedresultaat, mogelijk moet het ergens tussen de jonge kuikenfase en de volwassenheid gaan.

de Steltkluut | 2020 | | pagina 12