Verslag Steltkluut Schorrendag Stand van zaken Bioblitz Axel per 1-5-2020 Verslag Steltkluut Schorrendag BioblitzAxel 4 Door: Hanneke Versol, foto's Peter Maas Op zaterdag 29 februari werd de zogenaamde Schorrendag gehouden, een informele dag waarop alle leden konden meedehken over het toekomstbeeld van Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut. Van de ongeveer 400 leden waren hier 37 leden bij aanwezig. Heide of Schor als vergaderplek was wel erg bar bij dit weer, dus werd het de knusse schuur van Heerlijkheid De Bosch kreek. Voor het heerlijks was voortreffelijk gezorgd door Anja van der Giessen en Hanneke Smulders. Aan de hand van - provocerende- stellingen op flip-over borden werden de aanwezigen enthousiast gemaakt om hun ideeën te uiten, en de twee dagvoorzitters Co van Schaik en René Steijn maakten er een vlotte presentatie van. Deze opzet was constructief, gaf energie, en ieder had een goede inbreng. Het leidde aan het eind van de dag tot de oprichting van de Werkgroep Communicatie. De Werkgroepsleden gaan zich inzetten vooreen modern computersysteem voor de ledenadministratie met alle gemak ken van dien en meer reclame en naamsbekendheid voor de Steltkluut via moderne media. Vooraf was een zogenaamd Document van Aanbeveling op gesteld door Peter Maas en Hanneke Smulders. Interviews met allerlei natuurliefhebbers uit de streek hebben toekomstvisies opgeleverd, verwerkt in dit zeer complete Document. Met de inbreng van de Schorrendag erbij wordt nu een Werkplan 2020 opgesteld, een aanvulling van het Strategisch Beleidsplan Stelt kluut 2017-2022. Extra speerpunt blijft het vinden van een nieuw bestuur en nieuwe voorzitter. Op de Schorrendag zijn we daarmee helaas nog niet veel verder gekomen hoewel huidig voorzitter Adri Paauwe er alles aan deed om zijn enthousiasme over te bren gen. Op deVoorjaars algemene ledenvergadering, woensdag 15 april, wordt hier verder over gesproken. Ideeën van u allen blijven zeer welkom via info@steltkluut.nl Leuke facetten van deze dag waren: het samen denken met alle werkgroepen het besef van de vele sterke kanten van de Steltkluut het groeiende enthousiasme om samen de Steltkluut te "moderniseren"en meer naamsbekendheid te geven, vooral bij jongeren de lunchpauzewandeling, zeker ook door het meewande- len van de allerjongste Siebe van Hoeve die ons ouderen onze natuurogen ver open deed gaan! Hoop voor de toekomst! Het was een zeer inspirerende dag, volgens velen voor herha ling vatbaar als een soort algemene ledendag. ;rt! Door: Het Bioblitzteam, foto's Bert van Broekhoven Middels dit schrijven willen we u informeren over onze resultaten en activiteiten. Resultaten tot nu toe: Na 4 maanden speuren hebben we 582 verschillende soorten gevonden in het gebied. Er zijn meer dan 1900 waarnemingen ingevoerd door 34 waarnemers. We zijn ruim over de helft van ons doel om 1001 soorten te gaan vinden. De 4 soortgroepen met de meeste soorten zijn: Planten 195, Mossen en Korstmos sen 85, vogels 79, Paddenstoelen 44. Zie ook: waarneming.nl/bioblitz/axel-sportpark-2020 Enkele nieuwe leuke gevonden soorten: Planten: Groot Moerasscherm en Bijenorchis, Paddenstoe len: Geaderde Kluifzwam,Vogels: Haviken Ooievaar, Dag- en Nachtvlinders: Oranjetipje, Perentak, Sprinkhanen: Grote Groe ne Sabelsprinkhaan, Overige insecten: Sierlijke Schildwants, Bruine Winterjuffer. Activiteiten: Corona heeft helaas ook invloed gehad op onze activiteiten. De landelijke maatregelen zijn opgevolgd waardoor groepsac tiviteiten, zoals o.a. de vlinderval met een groep opzetten en een speurtocht door paddenstoelenexperts uit België helaas moesten worden afgeblazen. Diverse personen zijn alleen of met max 2 personen (onderlinge afstand meer dan 1.5 meter) op pad gegaan. Bij een woning in het gebied werden enkele leuke soorten gevonden. Doordat het begin april uitzonderlijk warm was, zijn er al diverse bijen, wantsen, vliegen, libellen en zelfs een nimf van een Grote Sabelsprinkhaan waargenomen. Meedoen? Wilt u ook actief de acties van onze speurtochten volgen of liever nog meedoen, dan kunt u zich aanmelden voor de app- groep die we voor dit doel hebben aangemaakt. Via deze app wordt ook aangegeven wanneer we, soms ineens na een spon tane ingeving, op pad gaan om naar specifieke soortgroepen te zoeken. Aanmelden kan door uw GSM-nummer en naam door te geven via het emailadres bioaxel2020@steltkluut.nl.

de Steltkluut | 2020 | | pagina 10