Een griezelige dierensofori Een griezelige dieren safari Sandra Dobbelaar en Lucien Calle (tekst en foto's) Waar kan je allerlei exotische dieren van heel dichtbij bekijken? In de dierentuin natuurlijk! Daar kan je allerlei prachtige dieren als beren, tijgers, kamelen, dromedarissen, hyena's of allerlei uilen zien. Maar ja, in het coro natijdperk was het niet mogelijk om naar een dierentuin te gaan. En waar ga je naar toe als je eens lekker wilt griezelen? Naar de bioscoop voor een spannende film? Helaas, ook de bioscopen waren gesloten. Maar om tijgers en beren te zien of spannende avonturen te beleven, hoef je eigenlijk niet naar de dierentuin of de bioscoop. Je kunt ook gewoon in je eigen achtertuin op zoek gaan naar beren en tijgers, of anders griezels zoeken in het park in de buurt. Ga je mee op onderzoek? Dan maken we een tocht langs verschillende interessante dieren. Witte en Ge Ie tijgers zitten ook in de tuin. Het zijn nachtvlinders die overdag zitten te slapen ergens tussen de bladeren van bomen of struiken. De rups van de Grote beer is zo genoemd omdat hij heel dicht roodbruin tot zwart behaard is en die kleuren aan een Grizzlybeer doen denken. De Kleine beer (vlinder) ziet er heel an ders uit dan de Grote beer. Waar de Gro te beer een heel fel en vlekkerig uiterlijk heeft, is de Kleine beer egaal bruin ge kleurd. De Mendicabeer heeft een hele rij zwar te stippels, maar de sneeuwbeer is vrijwel helemaal wit. Net zo wit als een Ijsbeer. Nog twee schitterende soorten die de naam van een zoog dier in zich dragen zijn de Hermelijnvlinder en de Wilgen- hermelijnvlinder. De Rietluipaard en de Dromedaris zijn ook bijzondere nachtvlinders die 's nachts zo maar door jouw tuin kunnen fladderen. Net zoals Kamelen, Hyena's en een heleboel soorten uilen. Eigenlijk veel te veel om alle maal te noemen. Ze verschuilen zich overdag op geheime plekjes, maar als je goed zoekt en geluk hebt kan je ze soms vinden. Als je geluk hebt vliegen ze plotseling verschikt op en gaan ze een klein stukje verder weer zit ten. Als je goed oplet waar ze gaan zitten en je loopt er heel langzaam naartoe, dan kan je ze mooi zien en fotograferen. 't stekkertje zomer 2020

de Steltkluut | 2020 | | pagina 14