de Bierkreek De Baeckerma a Boerderijresta urant Landwinkel Akkerbouwbedrijf www.debaeckermat.nl Kelvin Terminals O 4 Restaurant Paviljoen 't Schor Havenstraat 54 NL - 4569 TL PAAL Danny en Christien Buijsrogge 0031 6 25 38 22 77 paviljoen@tschor.nl www.tschor.nl li&». Bernhardstraat 80 - 4554 BD Westdorpe - tel. 0115 453832 - info@debaeckermat.nl Advertenties I BIOLOGISCHE ROZENKWEKERIJ J Adverteren? info@steltkluut.nl CORRIE MACCOLL LIMITED De stelt kluut zomer 2020 Nathalie aan de slag met de nieuwe 23ste editie van Heukels' flora. Foto door Ria van Minnen Dit voorjaar verscheen de nieuwe Heukels' Flora. Een belangrijk standaardwerk voor het op naam brengen van onze inheemse plantensoorten. Enkele leden van de plantenwerkgroep delen hun eerste ervaringen. Mare Sosef De eerste dag strepen van dit seizoen, en ik zie in een brede sloot een Fonteinkruid met ovale, drijvende bladen, én die blijkt te bloeien. Leuk, dus de splinternieuwe Heukels'Flora erbij, want die soorten ken ik niet uit mijn hoofd! Met een tak krijg ik wat bladen te pakken om mee te sleutelen, niet een voudig! Wat zijn phyllodiën? Ah, dat staat onder het geslacht uitgelegd, maar waar moet ik die precies zoeken? Ik denk dat het Duizendknoopfonteinkruid is; dat zou leuk zijn. Paar foto's genomen en thuis uploaden naar waarneming.nl. Maar de foto's blijken onvoldoende om alternatieve soorten uit te sluiten. Volgende dag terug met hark, nu mooi materiaal en de waarneming wordt met deze extra foto's meteen goedge keurd! Na 20 jaar weer bij Clinge teruggevonden. Mailtje over de phyllodiën naar Leni Duistermaat, of het in de volgende edi tie een beetje helderder kan op dat cruciale punt? Zo krijgt zij honderden suggesties, om over een paar jaar weer een nieuwe en nóg betere editie uit te brengen. Prachtig toch? Ria van Minnen Eerlijk gezegd zat ik wat te dubben of ik de nieuwste uitgave wel moest aanschaffen want mijn oudere exemplaar is nog

de Steltkluut | 2020 | | pagina 6