Stand van zaken Bioblitz Axel per 1-9-2020 Stand van zaken Bioblitz Axel Door het BioBlitz-team Middels dit schrijven informeren we u over onze resultaten en activiteiten. Resultaten tot nu toe: Na 8 maanden speuren hebben we al 1361 verschillende soor ten gevonden in het gebied. Er zijn meer dan 5350 waarne mingen ingevoerd door 53 waarnemers. We hebben ons doel, 1001 soorten in 2020,28 juni al gehaald. Een geweldige pres tatie behaald door prima teamwork. Allen gefeliciteerd met dit mooie resultaat. Uiteraard stoppen we er nu niet mee, we gaan lekker verder met speuren, het is leuk en leerzaam. Het wordt wel steeds lastiger iets nieuws te ontdekken. Stiekem hopen we dit jaar de 1500 te gaan halen zoals Lucien al heeft voorspeld. De 4 soortgroepen met de meeste soorten: Planten 347, Nachtvlinders en Micro's 282, Vliegen en Muggen 114 en kevers 107. Zie ook: https://waarneming.nl/bioblitz/axel-sportpark-2020/ Enkele nieuwe leuke gevonden soorten: Planten: Bokkenorchis Vogels: Lepelaar Dag- en Nachtvlinders: Spaanse Vlag, Ligusterpijlstaart, Kleine Vuurvlinder. Overige insecten: Alantschildpadtor, Stiletmestkever. Sprinkhanen: Greppelsprinkhaan. Activiteiten en ander nieuws Corona laat nog altijd haar tanden zien. We zijn op onze hoede. Sinds een tijdje gaan we met kleine groepjes of alleen het gebied in en gaan we gericht op zoek naar nieuwe soorten. De laatste nachtvlindertelling, begin juli, die we bij een woonhuis in het gebied organiseerden was een daverend succes. Met lakens en lampen hebben we toen in enkele uren tijd ruim 125 nieuwe soorten aan de lijst kunnen toevoegen. De toen gevonden Stiletmestkever (zie foto) bleek de 1 e vondst voor Zeeland te zijn. We hebben, ieder op zijn of haar manier, geno ten van die sessie. Door zuurstoftekort in de Put van Emmery, hebben we helaas ook de Snoek, gevonden door Alex, aan de lijst kunnen toevoegen. De zeer zeldzame Bokkenorchis (zie foto) is op een onverwachte plaats ook gevonden in het gebied. Niet 1 maar een groep van 22 stuks. Deze locatie was nog niet bekend. De wegberm waar ze staan is in beheer bij de provincie. Uiteraard hebben we die ingelicht met het verzoek te regelen dat die locatie niet gemaaid zou worden. Dat is ge lukt. Inmiddels is deze vondst ook met foto opgenomen in het blaadje Provinciewerk van de provincie. De zeldzame Spaanse Vlag werd gevonden door Willy Vink (zie foto). Nathalie heeft nog enkele zoogdieren toegevoegd door met de batrecorder te speuren naar vleermuizen. Knobbelzwaan met 3 jongen op de Put van Emmery Spaanse Vlag bij Willy Vink Stand van zaken Bioblitz Axel Komende activiteiten: Met schepnet op zoek naar waterdiertjes. Herhaling nachtvlin dertellingen met lakens en vlindervallen. Paddenstoelenspeur tocht. Tijdens de vogeltrek tellen in het gebied. In het najaar speuren naar overwinterende vogels. Iets om meer zoogdieren zoals muizen te vinden. Hieronder enkele recente foto's afkomstig uit het gebied. Meedoen kan nog altijd, we gaan het gehele jaar nog door. Wilt u ook actief de acties van onze speurtochten volgen of liever nog meedoen dan kunt u zich aanmelden voor de appgroep die we voor dit doel hebben aangemaakt. Via deze app wordt ook aangegeven wanneer we, soms ineens na een spontane ingeving, op pad gaan om naar specifieke soortgroepen te zoeken. Aanmelden kan door uw tele foonnummer en naam door te geven via het emailadres BioAxel2020@steltkluut.nl Het Bioblitzteam Alantschildpadtor Bokkenorchis Gestippelde Houtvlinder Gevlekte Mierenleeuw De steltkluut herfst 2020

de Steltkluut | 2020 | | pagina 10