O Droogte en houtkevers Droogte en houtkevers J Voor de ecologie van het bos is het echter toch heel ongunstig als een groot percentage naaldhoutbomen tegelijk afsterft. Er is dan een korte periode wel heel veel leefruimte voor de soorten die leven van dood hout (en voor de soorten die daar weer van leven zoals de spechten), tenminste als niet alles direct afgevoerd wordt. Maar daarna is de koek op en zullen deze soorten een flinke terugval kennen. Bij een geleidelijke sterfte van de bomen blijven de bestaansvoorwaarden voor deze soorten duurzaam aanwezig. Het zal in dit verband heel interessant zijn om de komende jaren de broedvogelpopulatie van de spechten en van naaldhoutafhankelijke soorten als Kruisbek, goudhaantjes en Zwarte mees nauwkeurig in kaart te brengen. Met dank aan Het Zeeuwse Landschap en Evides voor de toestemming van het onderzoek. Foto's Hieronder wordt een foto-impressie gegeven van de voornaamste soorten bastkevers en hun vraatpatronen. Alle foto's zijn genomen in 2020 in het Clingse bos. Letterzetter in Fijn spar Vraatpatroon Letterzetter in bast Fijnspar Uitsluipgaatjes en vraatpatroon Dennenscheerder op Grove den Dennenscheerder in Grove den De steltkluut herfst 2020 Koperetser in Fijnspar bij uitsluipgat Vraatpatroon Koperetser in Fijnspar Gekorrelde sparrenschorskever Uitsluipgaatjes en vraatpatroon Gekorrelde sparrenschorskever in Reuzenzilverspar rjföiLw'- i rOn Gebeitelde boom: op zoek naar de Japanse Thujabastkever Vraatpatroon Japanse Thujabastkever

de Steltkluut | 2020 | | pagina 8