rr KORTE BERICHTEN VAN HET BESTUUR Hattemweekend 2022 Dankjewelboom voor Adri Paauwe Goessche Diep Fondsprijs voor Lucien Calle Jubileumdag Cees 25 jaar actief met de administratie van de Steltkluut O Contributie 2022 -T\ Korte berichten Sinds 1957 nemen er nu zo'n dikke driehonderd kinderen uit heel Nederland deel aan het Nationaal Kamp Hattem. In de beginjaren was het alleen voor schipperskinderen. Later sloten meerdere scholen aan zoals De Oude Vaart uit Terneuzen. Zie www.nationaalkamp.nl Het onderhouden van het kampeerterrein, het bos rondom het kampgebouw "De Zandkreek", gebeurt door de knotgroep van De Steltkluut. Van tijd tot tijd gaan we een weekend lang naar Hattem. Om de veiligheid tijdens het kamp te kunnen garanderen moeten bijvoorbeeld bomen die een risico vormen worden geveld. Ook is het streven het bos zo te onderhouden dat het toekomstbestendig is. Er is weer genoeg te doen, op 2122 en 23 januari 2022 staat er een Hattemweekend op de agenda. Naast het werk is er tijdens zo'n weekend vooral ook tijd voor ontspanning en plezier. Een vroege ochtendwandeling, een excursie in de buurt en samen koken horen er natuurlijk allemaal bij. We hopen met een gezellig clubje die kant uit te kunnen gaan. Ook u bent uitgenodigd. We verblijven in het gebouw (zie www.zandkreek.nl). Het vertrek uit Terneuzen is vrijdag in de late middag/vroege avond, we proberen zoveel mogelijk samen te rijden. In de loop van zondagmiddag zijn we weer terug, ledereen die meehelpt kan kosteloos mee. Aanmelden en meer info: info@steltkluut.nl Op zaterdag 13 november hebben we Adri Paauwe in het zonnetje gezet. Adri is 30 jaar voorzitter geweest en stopt nu ook voorgoed als bestuurslid. In 1988 is hij tot het bestuur toegetreden en in 1990 George Sponselee opgevolgd als voorzitter. Die functie heeft hij maar liefst 30 jaar vervuld, waarna hij is opgevolgd door Marleen Blommaert. Als blijk van waardering was het idee opgekomen om een fruitboom te planten op het weitje nabij De Molenhof in Zaamslag. Marleen had hem mee kunnen lokken en bij De Molenhof werd Adri opgewacht door een 30 tal leden van de vereniging. Met hulp van Marleen mocht hij de Meikers in de grond zetten. Nadien hield Marleen nog een toespraak waar zij in 3 A's de eigenschappen van Adri (A3) voor de vereniging aangaf: Aardig, Aandachtig en Actief. Namens de gemeente Terneuzen sprak wethouder Ben van Assche ook nog enkele woorden. Om nog even bij te kletsen zijn we bijeengekomen in Het Stropievat, waar Adri met de aanwezigen nog een woordje kon wisselen. Daarmee kwam een definitief einde aan Adri's bestuursperiode. Hij blijft nog wel beschikbaar als adviseur van het bestuur en zal zeker nog wat activiteiten onder zijn hoede nemen, zoals Hattem en de excursies op het Groot Eiland. In oktober ontving ons oud-bestuurslid en -secretaris Lucien Calle uit handen van de Commissaris van de Koning Han Polman de Goessche Diep Fonds-prijs. Hij ontving de prijs als "blijk van waardering voor excellent werk op het gebied van natuur of cultuurbehoud in Zeeland". Op de vraag hoe Lucien het vond om deze prijs te ontvangen, zei hij: "Ik had deze prijs niet kunnen ontvangen zonder de steun van de mensen die naast mij staan. Hij had net zo goed gegeven kunnen zijn aan de vele mensen, jong, oud, man of vrouw die binnen de Zeeuwse natuurbescherming actief zijn." Naast zijn werk bij Het Zeeuwse Landschap en Landschapsbeheer Zeeland is hij ook buitengewoon actief binnen De Steltkluut. Onlangs heeft hij diverse taken afgestoten, maar hij blijft wel actief voor de knotgroep, de jeugd en de redactie. En via de krant (BN/De Stem) draagt Lucien al tientallen jaren zijn kennis over aan de lezers in de rubriek Natuurstemmen. We bedanken Lucien voor zijn inzet voor de Zeeuwse natuur, zijn werk voor het bestuur waarvoor hij zich 30 jaar heeft ingezet en voor de wijze waarop hij anderen weet te inspireren. Voor de 65e verjaardag van De Steltkluut hebben we allemaal nog een feestje tegoed. Nog heel even geduld, maar zet voor deze uitgestelde jubileumdag in elk geval alvast 17 september 2022 in de agenda. Voor leden en andere belangstellenden is een gevarieerd programma in voorbereiding dat vanzelfsprekend helemaal in het teken zal staan van de natuur in onze streek. Het organiserend comité kan nog wel wat versterking gebruiken, zodat we de taken zoveel mogelijk kunnen verdelen. Interesse om te helpen? Stuur dan een mail naar penningmeester@steltkluut.nl Eind 1996 veranderde er heel wat bij de administratie van de Steltkluut. De Steltkluutadministratie ging digitaal. Er werd een computer aangeschaft, waarop de ledenadministratie en de boekhouding werd bijgehouden. Cees van der Velden werd met toestemming van de toenmalige Gemeente Hontenisse ingehuurd als administratieve kracht voor 1 dagdeel per week (met behoud van uitkering...) Voorwaarde was dat hij begeleid werd in de nieuwe taken (door Adri dus). Het werken met de computer was best een heel leerproces. Een opzet voor de ledenadministratie was gemaakt door Vera. Voor de boekhouding kwam er een softwarepakket. Wekelijks werd de ledenadministratie bijgewerkt en werden facturen ingeboekt en betalingsopdrachten klaargemaakt voor de penningmeester. Zes keer per jaar moesten adresetiketten worden geprint voor de verzending van de Steltkluut. Ook het maken van de jaarrekening en het concept van de begroting hoorden bij die taken. Cees deed en doet dat allemaal heel nauwgezet. Toen de kascommissie eens een verschil van 3 cent vond in de jaarrekening volgde de woensdag er na een sessie van 3 uur voor we het probleem hadden opgelost. Cees vindt dat het allemaal op de cent moet kloppen! Nu in 2021 doet Cees nog steeds de boekhouding. De ledenadministratie en verzending Stelkluut is nu een taak voor een ander. De begroting van 2022 hebben we gemaakt bij een bakje koffie met koek. Cees gaat nog verder met zijn taken. Bedankt Cees, namens ons allen. Adri Paauwe Bij deze verzoeken we u om de contributie voor 2022 over te maken. De minimumcontributie bedraagt 25 Euro. Een hoger bedrag is welkom. Graag voor 1 februari betalen via rekeningnummer: IBAN: NL81 RABO 0136605540 Bic: RABONL2U Ten name van Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut Vermeld s.v.p. ook even namens wie de contributie bedoeld is. De naam van het lid komt immers niet altijd overeen met de naam van de rekeninghouder. Dat voorkomt ons een hoop puzzelwerk.

de Steltkluut | 2021 | | pagina 11