Ontwikkelingen in een boomholte O* m de Bierkreek O De steltkluut winter 2021 19-2-2016, Ontwikkelingen in een boom hol te V Restaurant Paviljoen 't Schor Havenstraat 54 NL - 4569 TL PAAL Danny en Christien Buijsrogge 0031 6 25 38 22 77 paviljoen@tschor.nl www.tschor.nl DE GROTE VERLEIDING dergelijke holten vaak kauwen en soms ook Rosse vleermuizen aangetroffen. Daarnaast zijn er veel spechten, waaronder zeldzame soorten als de Kleine bonte, Middelste bonte en Zwarte als broedvogel aanwezig. Omdat de wond vooral 's winters gecontroleerd werd, kan er geen compleet overzicht van zijn bewoners worden gegeven. De geconstateerde bewoners betreffen toevallige waarnemingen. In de holte van onze beuk leefde al een volk honingbijen toen de boom nog niet opengescheurd was. Dat was te zien aan de honingraten die zichtbaar werden. De bijen, of wat er van het volk nog over was, verlieten de holte direct in lente van 2011In 2015 bouwde een koppeltje kauwen er een nest. Ze vulden het gat helemaal op met takken. Aan de regelmatig ververste takken was te zien dat de kauwen er verschillende jaren in broedden. Nu is er zowel aan de bovenzijde als de onderzijde van de takkenstapel ruimte voor diverse dieren als holenduif of misschien wel een bosuil. Bij een controle op 22-9-2017 bleek er een nest Hoornaars in te wonen. Het zal interessant zijn om dit proces te blijven volgen. Hopelijk kunnen we over een jaar of tien melden dat er weer een hele rij dieren in heeft geleefd? 1-11-2021, met veel dikkere strengen callus boomholte gevuld met takken door kauwen Europese hoornaar op 22-9-2017 Adverteren? info@steltkluut.nl BIOLOGISCHE ROZENKWEKERIJ een biologische supermarkt met de lekkerste, verste en gezondste pro ducten, veelal uit de regioi We be zorgen de boodschappen wekelijks in heel Zeeland bij onze klanten aan de deur.

de Steltkluut | 2021 | | pagina 8