POSTSCRIPTUM Aan het einde gekomen van de derde jaargang, past het ons wederom, een woord van dank op papier te stellen. Dank aan de velen die ons in welke vorm ook de helpende hand boden. Het is momenteel zó, dat we méér copij hebben dan we kunnen verwerken gelukkig. Er is reeds een bonte verscheidenheid van artikelen verschenen, zodat allen wel eens een kluifje vonden naar hun (haar) smaak. Toch moet ons nog een blaar van het hart; we willen zeeuwse varia geven, maar varia uit Schouwen en Tholen zijn totnogtoe, afgezien van de gemeentewapens, niet vertegenwoordigd. Kan iemand daar een steentje toe bijdragen, opdat ons blad een zeeuws blad worde? Heel graag J Er was een Haagse briefschrijver die voorstelde, alle hem bekende soortgelijke uitgaven (Zeelands Kro niek, Genealogische werkgroep Ze el and", Varia Zee- 1andiaete combineren. Allicht v/as dat beter, natuurlijk, maar we zouden zit ten met de technische uitvoerbaarheid. V.Z. wordt bijv. bijna steeds bij voorkeur onder.de vacanties ge drukt, omdat typen, drukken, vouwen, verzenden in één hand zitten. Het zou een te zware belasting worden, als daar het typen, tekenen, stencilden van genoemde overige bladen bij kwamen. Dit zou, dunkt ons, alleen gaan, als het ideele (geen vergoeding voor arbeid) weg zou vallen en een copieer- inrichting de uitgave ging verzorgen. De kostprijs van bijv. V.Z. zou dan per jaargang 5 tot 7,50 zijn l Wanneer iemand toch de drie bladen wilde combineren, moet er ook nog rekening gehouden worden met het vol gende s Ieder, die dit soort werk wel eens onderhanden heeft gehad, weet, hoe moeilijk het is, elke aflevering tel kens weer met afgeronde gehelen "vol" te krijgen. In de afgelopen jaargang is daar "Reimerswaal" voor ge bruikt. Deze stof leende zich hiertoe uitermateom dat we beschikken konden over tientallen illustraties, zodat indien nodig enige pagina's tekeningen konden worden gegeven. Als nu drie groeperingen zouden samenwerken, gaf dit wellicht driemaal die moeilijkheid J En wederom een klacht over de wanbetalers. Iets minder dan de helft van onze 150 abonnées vergat te betalen. We zullen dezen in het komende jaar "herin- neringskaarten" sturen om ze op hun vergeetachtigheid te attenderen. De exploitatie van V.Z. kan niet blijven draaien op hal ve kracht, temeer daar we onkosten aan de stencilmachi ne verwachten. U kunt dit merken o.a< aan de afdruk van blz. 51 52 en 69 70. We hebben zelf een tijdelijk her stel kunnen aanbrengen, maar in de naaste toekomst moet deskundig herstel volgen. Mogen.we U verzoeken, het abonnementsgeld over 1964 a 2,te storten op giro 66 76 49 t.n.v. C.J.Christiaansen A 6 Oudelande Alvast on se hartelijke dank J Ten besluite wensen U een gelukkig en gezegend 1964 C.J.Christiaansen A.De Boo

Varia Zeelandiae | 1963 | | pagina 39