- 8k Het was te Brugge kermis en na men ons verzekerde waren er oneindig meer kramers dan wel te voren, of dit aan meer- deren welvaart toeteschryven zy willen wy niet beslissen. Om 5 uren reden wy af naar Breskenste Oostburg waren wy uit hoofde van feilen regen genoodzaakt stil te houden, iiïy gebruikten hier een kop thee en bezigtigden daarna het dorp dat er zeer goed uitziet. Het weder opgeklaard zynde redon wy voort.. Een uur van Oostburg verwyderd zynde overviel ons een zware donderbui vergezeld van zwaren regen een kortdurende heftige wind, die zoo als wy later verna men op eenige plaatsen groote schade heeft aangerigt zoo dat wy ons genoodzaakt zagen, om by den-landman Bordui ter regter zyde niet ver van de weg afwonende schuilplaats te zoeken. Onzen Coetzier die niet zeer vlug was liep het wa ter uit den broek niet tegenstaande hy'van een goede kraag jas voorzien was. Gezegden Landman ontving ons zeer vrien- delyk in zyn huis. Het weder spoedig bedaard zynde reden wy voort, passerende door Schoón'dyke, en arriveerden om half tien in. het Hotel de Ville te Breskens, Vermoeid van de reis, begaven wy ons hier na het soupé ?t geen in een boterham bestond, spoedig ter rust met oogmerk om des ande ren daags morgens zeer vroegtydig over Vlissingen huis- waards te keeren. - Loor al te feilen wind uit den Z.W., wierden wy echter hier in te leur gesteld. Met De Stygerboot die om 7 uren van Vlissingen aan het zogenaamde duivelshoekje aankwam maakten wy plan om over te gaan; dan deze voer na zyne passagiers aan wal gezet te hebben, niet tegenstaande'ons wenken en roepen, dadelyk weg, en was ook spoedig over. Wy namen toen.het besluit om naar Biervliet te ryden 31 uur afstands van Breskens, in de hoop van daar by het hoge water op Ellewoutsdyk te zullen kunnen overgaan; dan hier toe geene. mogelykheid zynde, bespraken wy den Veerman tegen Zondags morgens om k uren, en reeden, daar er te Biervliet geen Logement was des namiddags om k uren af naar Ysendyke een uur distantie, waar wy in het Hotel d'Anvers over de bediening zeer te vreden waren. Hier veranderden wy wederom van plan en besloten om op r^bwvA K''Yvvu,^, des anderen daags morgens om 9 uur naar de Hoofdplaat te ryden, 't geen niet wyder af was danBiervlieten ons van daar op Borsele te doen overzetten. 1t geen ons gelukt is; in een uur tyds bereikten wy de Borselsche wal, en kwamen bezweet door het dragen onzer koffers by J: Rottier aan die na onze magen eerst wat gevult te hebben de goedheid had, ons met zyn wagen naar Goes te brengen. GOES A.J. VAN HEEL Redactie VZ wenst medewerkers en lezers voorspoedig 1969»

Varia Zeelandiae | 1968 | | pagina 47