-32- onder uit konen als de klepel kan voorstellen. Als men ze zo op enige afstand ziet stilstaan zou men al die tot in de puntjes verzorgde vrouxtfen kunnen houden voor grote poppen, maar dan voor heel mooie, fonkel nieuwe poppen, die zo juist zijn gehaald uit de watten waarin men ze legt om te voorkomen dat hun kleuren ver bleken en hun kleren kreuken. Op Wemeldinge werden wij bij de uitgang van het dorp, vlakbij de kerk, omringd door een zwerm kleine meisjes die uit school kwamen, met blanke huid en een blos op de wangen, die allemaal in datzelfde costunm waren gekleed, die er allemaal eender uitzagen, en die allemaal een bloempje tussen hun lippen hadden. Op dat ogenblik had ik net een idee alsof de een of andere tovenaar uit een sprookje plotseling een geweldige doos met levend speel goed had geopend. (Vertaling van Mevr. BJAPOLDERMANS te KWADENDAI-IME 197^ ->oals ongetwijfeld bemerkt heeft, is dit eerste num mer van varia 2elandiae ruimschoots over tijd. 'ij bieden U onze verontschuldigingen aan voor het late wiJ^ipi waarop U dit onder ogen komtDe oorzaak hier van ligt in de ziekte van redacteur A.De Boo. Diens zoon Rob heeft dezer dagen de redactie een groot deel van hem overgenomen, zodat in ieder geval de jaar gang vaiï 197^ alsnog zou komen. --iermede tevens excuses voor eventuele fouten, omdat het voor U liggende boekje grotendeels onder redactie stond van een beginneling in het vak. -ij verzoeken U nog niet het abonnementsgeld van 1975 reeds over te maken op ons gironummer, omdat we door de stijgende kosten genoodzaakt zijn een nadere bere kening te maken van de kosten. U kunt ons bijzonder behulpzaam zijn, door op een kaart.ja ons mede te delen, of U prijs stelt op volgende jaargangen. voldoende belangstelling zal het abonnement minimaal j 50 per jaargang gaan kosten, doch bij mindere belang stelling zal het noodgedwongen hoger moeten... -ee.ee U al het abonnement van 197^ betaald? (minimaal f 5,00) kederoa dank aan de gulle gevers!

Varia Zeelandiae | 1974 | | pagina 18