- 62 - Toen draaide Rob heel voorzichtig de kwal met de spa (ander .gerei hadden we niet) om. 'n Prachtig beest kon je nu 'gewoon' zien. 't Glazen lichaam met die franjerige grote omtrek, pompte zich bol en platte dan telkens weer af. Het dier leefde nog volop. In zijn meest bolle stand was centraal duidelijk een ronde kuil in het lichaam te zien, ter doorsnede van n 5 cm. Het dier bewoog ook de duizenden sluiervormige tentakels, maar het kwam niet van zijn plaats: het moet toch nog last gehad hebben van het wier. We "roeiden" 't wat meer van de kant weg en toen leek het zich toch wat prettiger te voelen Echt een volledig schouwspel op nog geen meter afstand Natuurlijk heb je zelfs geen fototoestel bij je, als je zo iets prachtigs als gisteren en vandaag voor ogen krijgt! Moe strompel je naar de dijk, waar de DAF. wacht. Niets gevonden, toch een blij gevoel. En dat niet door een "geredde" kwal alleen. Geef het maar een naam! 20.45 uur thuis. Scherven spoelen laarzen schoonmaken benen spoe len - handen wassen scherven schoonmaken: niet één blijkt er te passen. De winst: de 12de spinsteen! Ook weer 'n eigen model. KWADENDAMME A. DE B00 DOMBURG 18 Juni 1915. Geachte Mej. Hier zend ik U (de foto van) mijn pension, dan kunt zien wat het is,. Ik kan dertien a veertien gasten plaatsen; er zijn twee zitkamers en negen slaapkamers. Het is vijf minu ten van het strand gelegen. Een tuin heb ik niet, maar U kunt heerlijk voor het huis zitten: daar staat een bank. Ontbijt bestaat uit thee, broodjes, een ei, koek, kaas, jam. Lunch: koffie, broodjes kaas, jam, vleesch of visch of' iets dergelijks en een warm schoteltje en vruchten; mid dageten: soep, aardappelen, groenten, vleesch en pudding. Als U dan hiermede genoegen neemt, dan zou het. voor mij - 63 - gemakkelijker vallen als U een paar dagen vroeger kwamen, want- den 26 Ouli komen er dan weer andere; dat kan U mis schien wel zoo schikken. In afwaoting, Wed, Dourleijn. Pension Caiharina Aan Mej L. M. Waqe Begijnekade 10 Utrecht Bovenstaande foto met aangehaalde tekst kregen wij ter kennisname van GOES M. BITTER - VAN OPSTAL DE DRIE KLAUWEN De hoeve met deze merkwaardige naam, gelegen onder Nieuwdorp, stamt uit 1697. Bil een hevige storm rond 1935 waaide de schuur in elkaar. Ze werd herbouwd. Het huis is in 1939 nieuw opgetrokken. Voor wegenaanleg naar het Sloe- gebied v.zijn de gebouwen in 1971 onteigend om te worden af gebroken. Dat is niet gebeurd, maar de bij de hoeve horende landerijen zijn haast allen aan de landbouw onttrokkkena De laatste eigenaar vau "De Drie Klauwen" heeft een hoeva in Flevoland weten te bemachtigen. Het bord met do naam erop en het glas in lood van het bovenlicht van de voor deur van het woonhuis zijn meeverhuisd. Ondanks de Pechiney en de Total herrezen De Drie Klauwen, Boer Albert Re-mij:; zet ver van Zeeland het aloude bedr'jf voort Er ?tjn enkele volksverhalen ror.d deze .hoeve. Men tracht hier in deze zonHerl?me saam te ''erkiaren Omdat er minstens c van die sagen f j,s her. duidelijk, dat niemand vrede heeft mei de ulo:'Jeu. Het zijn. ook maar sagen' 1. De merkwaardigste uitleg vinden wij deze: Er leefde eens een krengig wijf op De Drie Klauwen. Ze

Varia Zeelandiae | 1978 | | pagina 10