50 8 Veel Appelen en Peeren/ En andere vrugten mee/ Schenkt ons den Heer der Heeren: Tot ciersel van Flacquee. Men kan niet al bedenken De overvloedigheyd/ Die God ons hier gaat schenken/ Voor zijn 'mildadigheyd 9 Maar t is zeer wel te merken/ Wanneer wy gaan bezien: Dat jaarlijks komen werken/ Hier zoo veel vreemde Lien; Die al uyt verre Landen Komen/ dan op dit pas In schuyre/ door haar handen/ Te helpen ons gewas.. 10 Ook gaat dit Land vertoone/ Seer heerlijk en playsant/ Veel groote Dorpen schoone/ Verspreyt door 1t gantsche Land: Waar in ookal de Boeren/ Haar kooren tot gewin/ Met wagens konnen voeren/ Te Scheepe na haer zin. 11 Maar boven al zoo loven/ Uiy Middelharrenis Het welke gaat te boven/ Alle Dorpens gewis; Om dat het is zeer schoone/ Getimmert en geplant/ Middelharrenis spant de kroone/ Van !t heel Flaequesche Land. 12 Al gaat 't geen wal omringen/ Al heeft H geen Poorten groot/ Nogtans zoo gaat het bringen: Den Misdader ter doot: God gaat ook hier verleenen/ Veel welvaart uyt de Zee: - 51 - Waar door het ongemeene/ Verciert geheel Flacquee. 13 Voor al dient niet vergeten De schoone Visschery/ Waar door alzoo wij weten/ De gantsche Borgery/ Veel welvaart heeft verkregen Als zy haar versche Vis/ Brengen door "Godes zegen Al in Middelharnis. 14 Dat God de Visvaart zegent/ Van Middelharnis/ En staag met heyl besegent/ Dat 's seker en gewis En 't heeft voor al gaan blyken/ In desen Oorelog: Met die twee Koninkryken/ Doen zag men 't voor zijn oog; 15 Als ?er wierden genomen Visschers van andere kant/ Heeft God de Vissch doen komen/ Hier digte voor ons'Land 3a H scheen dat God gepresen/ Tot onze Visschers sprak/ Nu kond gy zonder vresen/ Haar vangen met gemak. 16 Sy vreesd' ook niet genomen Te werden-in dangier/ (Er staat: "dang'er") Maar gingen zonder schroomen/ Varen met een playzier; Door dese wonderwerken/ konnen wy voor gewis/ Des Heeren gunste mercken/ Tot Middelharrenis. 17 Soud' ik het al verhalen/ De volheyd van ons Land: Ik zoude schier verdwalen/ In dese reden/ want

Varia Zeelandiae | 1978 | | pagina 4