naar de dorpsschool treden. En die maakte kindergrapjes met haar poppentuig en lapjes. Zag den baas met al zijn gasten happig in den schotel tasten. Op zijn beurt het zijne zeit 12) van den wisselvalligen tijd. En hiermee stappen we van de klapbanken af. Men ziet nu weer, dat het niet alles goud is, wat er blinkt, en dat rust meestal slechts gewonnen wordt door hard werken. Liederen en rijmen als de hier weer- gegevene zijn aardige schilderingen van het dorpsleven, hoe onvolmaakt ze ook als ver zen mogen zijn. LEO VAN BREEN. 11 APRIL 1930 "O"* 2L&&LAtft? - 39- -'WELKE BOERDERIJ BEWOONDE HI3? Al jaren houden wij ons op met onderzoek naar hoei/en, waar in de 17d;e en 18de eeuw door katholieken gekerkt werd. We zijn ongeveer zover, dat hierover een publicatie kan ver-, schijnen .- We. hebben van die (geschat: 60) Zuidbevelandse kerk- hoeven voornamelijk de bewoners, zonder de. 1 adressen' te ken nen. Weet één;van U een adres van-bedoelde bewoner, dan zou ik U zeererkentelijk zijnals U dat aan mij doorgaf. Kerkhoeven in 1 792:. Jacobus Almekinders - vermoedelijk Oude Kraaijert. Cornells flarinusse de Jonge - s-Heerenhoek? tiarinus Cornelis.se. Langemaare - Borssele? Laurus. Pieterse Nieuwkamer - waar in. Heinkenszand? Pieter PieterseNieuwkarner - Heinkenszand9 5s -H5Arendskerke? Cornells Cornelisse Pover - Heinkenszand'/ Cornells van Stee - Baarsdorp? Jacob van 't Westeinde - s- Heerenhoek? Hubrecht Janse de Jonge - Kwadendamme? Laurus Adriaanse de Jonge - Kwadendamme? Stanen Hoeve? Willem Warinusse de Jonge - Kwadendamme, Langeweegje? Jan Cornelisse Pover - Ovezande? Jan Franse Verschragen - Kloetinge? Jan Christiaanse l/roonland - Ovezande? Harinus Pieterse l/roonland - Baarland? Hoeve Phoenix? Danker van 1 Westeinde - Kwadendamme? Jacobus Hubrechtse van 't Westende - Widdelzwake? Cornells Pieterse Westhoeve - Nisse? Ovezande? Weduwe Jan de Winter - Ovezande? Jan Jacobse rvan -Eikeren - Waar in Kattendijke? Pieter Janse Pover - Wemeldinge? Jan Jillisse Rentmeester - Kapelle? 1751 - 1771 Claas Claasz. Westhoeve - Kapelle? 1751 en 1752 Dingenis Janse Dooman - Kapelle? 1753 - 1785 Cornells Janse Pover - Kloetinge? Waarde? J.Frisostr. 16 KWADENDAmE A. DE B00 i) Kwam Ik.zagde geslachtsnaam .de Koeier'' komt in Holland nog veelvuldig voor; het paard dat den karnmolen trektvolzichaansteken 8) oudste; handigheid; w) vlugheid; n) breiwerk' is) op zijn beurt zegt elk bet zijne. Ook oudere gegevens zijn onduidelijk, bij voorbeeld: 1691 - 1697 Warinus Ossewaerden te Dijkwel. Waar?

Varia Zeelandiae | 1979 | | pagina 10